Ο Μπενζεμά έστειλε στους “4” τη Ρεάλ παρά την ήττα (2-3 στην παράταση)

Ήττα – πρόκριση για την Ρεάλ (2-3), η οποία βρέθηκε να χάνει με 3-0 στη Μαδρίτη, έστειλε το ματς στην παράταση με τον Ροντρίγκο και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Champions League με τον Καρίμ Μπενζεμά – Το VAR ακύρωσε γκολ της (ανώτερης) Τσέλσι στο 90λεπτο.

Αυτά, ΜΟΝΟ η Ρεάλ Μαδρίτης! Οποιαδήποτε άλλη ομάδα, χάνοντας με 3-0 στο γήπεδό της 15 λεπτά πριν από το τέλος, θα κατέρρεε εντελώς. Όχι, όμως, η Βασίλισσα των 13 Champions League,

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έστειλε το ματς στην παράταση με τον Ροντρίγκο (80’) και, με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά (ποιού άλλου;) στο έξτρα ημίωρο, έχασε μεν με 3-2 από την (πολύ καλή και ανώτερη) Τσέλσι, αλλά πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League, χάρη στη νίκη της με 3-1 στο Λονδίνο πριν από έξι ημέρες.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των ρεβάνς της προημιτελικής φάσης του Champions League:

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία)              1-1