Ο Τζελάτη για την ανατροπή και την ήττα

Ο διαγώνιος του Άρης Αινείας Τζελάτη μίλησε μετά τον αγώνα για την ανατροπή του σκορ και την ήττα των κίτρινων στο γήπεδο της Μίκρας.

«Πολλά μπορούν να φταίνε όταν δεν τελειώνεις ένα ματς από 2-0 σετ και 24-23″ είπε αρχικά υπογραμμίζοντας στη συνέχεια: “Μπορούμε να πούμε ότι ήταν θέμα κούρασης και ότι δεν έχουμε βάθος στον πάγκο. Ευχαριστούμε τον κόσμο, γιατί έκανε μια ωραία ατμοσφαίρα. Λογικό ήταν να φύγει για να πάει να δει το ποδόσφαιρο. Έτσι από το τρίτο σετ, το γήπεδο έγινε… εκκλησία. Στο τέταρτο σετ χάσαμε στις λεπτομέρειες. Όταν πάνε οι μπάλες στο φιλέ και πέφτουν στο γήπεδό σου, είναι θέμα τύχης. Όχι ότι ήταν καλύτερος ο ΠΑΟΚ. Δίκαια κέρδισε ο ΠΑΟΚ γιατί ήταν καλός στα κρίσιμα σημεία».