Πάλεψε το μέλλον του Άρη, εκτός τελικού με ήττα (2-0) από τον Ολυμπιακό (photos)

Πάλεψε το μέλλον του Άρη, ήττα (2-0) από τον Ολυμπιακό και αποκλεισμός από τον  τελικό του πρωταθλήματος Κ15 στο δεύτερο παιχνίδι του Final Four που διεξάχθηκε στους Ζωσιμάδες στα Ιωάννινα.

O Άρης κοίταξε στα μάτια τον Ολυμπιακό, αλλά δεν κατάφερε να εξασφαλίσει για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά την συμμετοχή του στον τελικό του πρωταθλήματος Κ15, γνωρίζοντας την ήττα και τον αποκλεισμό τον Ολυμπιακό.

Η κιτρινόμαυρη ομάδα ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο αλλά δέχθηκε γκολ στο 35′ λίγο πριν λήξει το πρώτο μέρος με τον Μαυρόπουλο(0-1). Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα (80’+5) με τον Αρσενίδη (0-2). Τα ημίχρονα σε αυτήν την κατηγορία είναι 40λεπτά.

Ο τελικός θα γίνει την Παρασκευή ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ατρόμητο, ενώ δεν υπάρχει παιχνίδι για την 3η θέση.

Η αρχική ενδεκάδα του Άρη: Γεωργιάδης, Σεβαστίδης, Κασακόγιας, Τανούλης, Τσομπανίδης, Καλτσάς, Μακρής, Καρυπίδης, Παλούκης, Τσαλίκογλου, Μωυσίδης