Πέρασε την γραμμή ή όχι; Η φάση στο 89΄ που… εξόργισε τον Ντεσάμπ και τους Γάλλους! (video)

Στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης στην OPAP Arena και με το σκορ στο 2-2 συνέβη μία φάση διαρκείας στα καρέ της εθνικής μας, με τους Γάλλους να ωρύονται για το ότι η μπάλα, κατά την γνώμη τους, πέρασε την γραμμή, την στιγμή που το VAR απεφάνθη πως… δεν πέρασε.

Ο Γκριεζμάν «έκραζε» μετά το τέλος του παιχνιδιού για την απουσία του Goal Line Technology, ενώ το ίδιο έκανε και λίγη ώρα αργότερα ο εκλέκτορας των Γάλλων, Ντινιέ Ντεσάμπ.

Και οι δύο, φυσικά, αναφέρονταν στη φάση του 89ου λεπτού, εκεί που με το σκορ στο 2-2 και μετά από μίνι… αναμπουμπούλα η μπάλα βρέθηκε προς το τέρμα μας, ακροβατώντας στα όρια της γραμμής.

Οι Τρικολόρ δηλώνουν βέβαιοι για το ότι η μπάλα πέρασε, την στιγμή, όμως, που το VAR δεν τους δικαίωσε και έδειξε πως ορθώς ο διαιτητής δεν έδειξε σέντρα σε πρώτο χρόνο.