Πήρε φόρα η Γιουνάιτεντ, πέρασε και από το «Saint Mary’s»

Δείχνει σφυγμό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Μετά τις δύο σερί ήττες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Τεν Χάαγκ απάντησε με… κολλητές νίκες. Μετά το τρίποντο στο ντέρμπι επί της Λίβερπουλ (2-1), επικράτησαν 1-0 της Σαουθάμπτον στο «Saint Mary’s» και δείχνουν να επανέρχονται!

Καλό ξεκίνημα για τη Γιουνάιτεντ στο πρώτο εικοσάλεπτο με τους Μπρούνο Φερνάντες και Έρικσεν να απειλούν, αλλά στη συνέχεια η Σαουθάμπτον να ισορροπεί και να έχει επίσης τις στιγμές της, με μεγαλύτερη αυτή του Μπέλα-Κότσαπ αλλά και με το 0-0 να μην… αλλάζει ως την ανάπαυλα.

Ο ΜακΤόμινι είχε μεγάλη ευκαιρία στο 49’ να σκοράρει, όμως, δεν το κατάφερε, με τον Μπρούνο Φερνάντες έξι λεπτά αργότερα να στοχεύει σωστά για το 1-0 της ομάδας του Μάντσεστερ. Ο Τεν Χάαγκ έριξε στη συνέχεια στο ματς τον Κριστιάνο, ο Κασεμίρο μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο και έκανε ντεμπούτο, με τους φιλοξενούμενους να οπισθοχωρούν και οι γηπεδούχοι να παίρνουν μέτρα.

Άγγιξαν την ισοφάριση πριν το φινάλε αλλά οι Γουόκερ-Πίτερς και Σάρα αλλά δεν τα κατάφεραν στις καθυστερήσεις, γνωρίζοντας τη δεύτερη ήττα τους σε τέσσερα ματς.