Παναθηναϊκός-Άρης: Ο έλεγχος των κιτρινόμαυρων παικτών στη Λεωφόρο

Κρίσιμο ματς για τον Άρη με τους παίκτες να εμφανίζονται κατώτεροι των περιστάσεων στη “μάχη” της Λεωφόρου…Οι κιτρινόμαυροι είχαν την ευκαιρία να έχουν ισχυρό προβάδισμα για την κατάκτηση της 3ης θέσης ωστόσο έχασαν αυτό το προβάδισμα μετά την χθεσινή ήττα, κόντρα στον Παναθηναϊκό, με 1-0.

Το PRESSARIS σας παραθέτει την βαθμολογία των παικτών από την χθεσινή εμφάνιση.

Κουέστα: Για ακόμα μία αναμέτρηση, ο Ισπανός τερματοφύλακας ήταν σταθερός δίχως όμως να καταφέρει να αποσοβήσει τον κίνδυνο στην περίπτωση του γκολ. 6/10

Γκάνεα: Μέτριος αμυντικά, οι γηπεδούχοι έπαιζαν συνεχώς από την πλευρά του. Στην επίθεση, πέρα από το επικίνδυνο του σουτ στο δεύτερο μέρος δεν κατάφερε να απειλήσει σε κανένα άλλο σημείο. 5/10

Φαμπιάνο: Ο στόπερ του Άρη χάνει τον Σένκεφελντ στην εκτέλεση του φάουλ με αποτέλεσμα οι κιτρινόμαυροι να δεχθούν το γκολ στο πρώτο μέρος. Από εκεί και έπειτα, ο Βραζιλιάνος κατάφερε να περιορίσει σε μεγάλο βαθμό τον Ιωαννίδη. 5/10

Μπράμπετς: «Βράχος» για ακόμα έναν αγώνα, αν και ο Άρης έπαιζε με δέκα παίκτες κατάφερε σε μεγάλο βαθμό να περιορίσει κάθε ενέργεια των αντιπάλων. 7/10

Εμπακατά: Επιπόλαιος στην επίθεση, δεν πρόσφερε τίποτα το ιδιαίτερο στο αμυντικό κομμάτι παίρνοντας λάθος αποφάσεις σε ορισμένες περιπτώσεις. 5/10

Ντουκουρέ: Δεν κατάφερε να ξεχωρίσει στην μεσαία γραμμή ενώ σε πολλές περιπτώσεις πραγματοποίησε φάουλ που θα μπορούσαν να του στοιχίσουν μία ή και περισσότερες κάρτες. 5/10

Ματίγια: Έκανε ότι μπορούσε ελέγχοντας το κέντρο, αν και ο Άρης έπαιζε για κάτι περισσότερο από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο. 6/10

Σάσα: Δεν μπόρεσε να συνεισφέρει όση ώρα ήταν στον αγωνιστικό χώρο, είχε ενοχλήσεις κι αντικαταστάθηκε στο μισάωρο. 4/10

Γκάμα: Παιχνίδι όπου έπρεπε ο Άρης να τρέξει στην αντεπίθεση, ο Γκάμα δεν κατάφερε να προσφέρει καθώς υστερεί σε αυτόν τον τομέα. 5/10

Καμαρά: Κάκιστη αντίδραση στο πρώτο μέρος, δεν μπόρεσε να ελέγξει τα νεύρα του με αποτέλεσμα να δεχθεί δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τον Άρη για ολόκληρο το δεύτερο μέρος με παίκτη λιγότερο. 1/10

Μαντσίνι: Ξεχώρισε κυρίως στο δεύτερο μέρος όπου έτρεξε στην αντεπίθεση παίζοντας σε ρόλο κρυφού επιθετικού. 6.5/10

Ιτούρμπε: Πραγματοποίησε ίσως το καλύτερο ματς από τότε που βρίσκεται στους κιτρινόμαυρους. Έμοιαζε ασταμάτητος στην επίθεση δίχως όμως να υπάρχουν βοήθειες γύρω του. 7.5/10

Πάλμα: Αγωνίστηκε για κάτι περισσότερο από τριάντα λεπτά δίχως να ξεχωρίσει. 5/10

Εντιαγέ: Ούτε αυτός κατάφερε να ξεχωρίσει, έδειξε ότι υστερεί σε ότι αφορά τον αγωνιστικό ρυθμό. 5/10

Σούντγκρεν: Δεν μπορεί να βαθμολογηθεί καθώς έπαιξε για λιγότερο από δέκα λεπτά. Οδηγήθηκε σε λάθος που παραλίγο να στοιχίσει στην ομάδα.

Ματέο Γκαρσία: Μπήκε την ίδια χρονική στιγμή με τον Σουηδό, δεν μπορούμε να τον βαθμολογήσουμε…