Παπαθεοδώρου: “Κυριαρχήσαμε για 40 λεπτά”

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου επεσήμανε πως η ομάδα του ήταν κυρίαρχη για 40 λεπτά με εξαίρεση 3-4 λεπτά στην τέταρτη περίοδο.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ τόνισε: “Ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο. Καταφέραμε και κυριαρχήσαμε για 40 λεπτά, με εξαίρεση 3-4 λεπτά στην τέταρτη περίοδο. Η απόδοσή μας κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα για 36 λεπτά και το να παίζει μια ομάδα σαν τον ΠΑΟΚ τόσο καλά και ποιοτικά, σημαίνει πως η νίκη ήταν δίκαιη. Συγχαρητήρια στους παίκτες. Η διακοπή είναι «βάλσαμο» για εμάς.

Πρέπει να καθαρίσουμε το μυαλό μας, να μπορέσουμε στο δεύτερο κομμάτι της σεζόν, να είμαστε πιο δυνατοί και να διεκδικήσουμε ότι μπορούμε. Συγχαρητήρια και στον Άρη για την εμφάνιση του.

Στο τελευταίο κομμάτι, θα ήθελα να κάνω αναφορά στην παρουσία και την εκπληκτική συμπεριφορά του κόσμου του ΠΑΟΚ. Είναι ημέρα περηφάνιας, καθώς πέρα από το ποιοτικό μπάσκετ και τις επιτυχίες στα τελευταία παιχνίδια, δείξαμε ενότητα. Άνθρωποί από το ποδόσφαιρο, το βόλεϊ και όλα τα τμήματα, αφουγκράστηκαν την ανάγκη μας για στήριξη. Τους ευχαριστούμε και τους θέλουμε δίπλα μας».