Πρώτη νίκη για τις γυναίκες!

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών πέτυχε ο Άρης επικρατώντας του Ολυμπιακού Βόλου με σκορ 72-61, χάρη στο πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο των παικτριών των Μηλιάτη – Κυριαζή!

Ο Ολυμπιακός Βόλου πίεσε τον Άρη στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε με 36-31, όμως στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε. Στο τέλος της τρίτης περιόδου ο Άρης είχε ήδη πάρει προβάδισμα με 51-44 και στην τέταρτη περίοδο δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει αυτή τη διαφορά και να την αυξήσει.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 31-36, 51-44, 72-61

ΑΡΗΣ (Μηλιάτης-Κυριαζής): Μπαλλά, Νικολαϊδου 2, Χατζάκου 18(4τρ. 10ασ.), Μπουσνάκη 2, Κατωπόδη 15 (8ρ.), Τράντα, Μούλη 12(3), Σταμπουλίδου 9(3), Γουίλσον 14.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 6, Σαρακατσάνη, Αγαγιώτη 7(1), Σουλτάνη 12(2), Χαβαλέ 22(3), Ζέρβα 8, Ζήτη 6(2).