Πρώτη νίκη για τον Άρη στο γυναικείο μπάσκετ

Πρώτη νίκη για τον Άρη στο γυναικείο μπάσκετ.

Αναλυτικά:

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του ΑΡΗ πέτυχε την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α2, κερδίζοντας τον Πανσερραϊκό με 43-39, σε εξ αναβολής αγώνα για την πρώτη αγωνιστική.

Η ομάδα του Σίμου Συρόπουλου με όπλο την άμυνα προηγήθηκε 10-5 στο δεκάλεπτο. Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες πλησίασαν στο 22-21, πριν οι «κιτρινόμαυρες» με ένα επιμέρους 16-8 ξεφύγουν με 38-29 στο 30’. Στο τέλος ο Πανσερραϊκός προσπάθησε να αντεπιτεθεί, αλλά ο ΑΡΗΣ κράτησε τη νίκη.

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Ράπτης

Τα δεκάλεπτα: 10-5, 22-21, 38-29, 43-39

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου, Κυρπιζλίδου 6, Τζημορώτα 9, Τσιαρσιώτη 2, Τσαμπούρη 2, Κουμαντσιώτου 3, Παπαϊωάννου 5, Βλάχου 2, Νταουντάκη, Μιχαηλίδου 14(1).

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΌΣ (Ρούλης): Χωλοπούλου 7, Βαννά 4, Σιδερίδου 4, Μπακιρτζίδου 3, Σιακκά, Πελτέκη 16(1), Πιτσιάβα 5(1), Δαμιανάκου.