Σκόραρε ο Σουνάς με το… εθνόσημο!

Bρήκε δίχτυα, συνέχισε τις καλές εμφανίσεις με την Εθνική Νέων ο Δημήτρης Σουνάς! Ο μεσοεπιθετικός του Αρη πέτυχε στο 56΄ το μοναδικό τέρμα της Εθνικής Νέων κόντρα στην αντίστοιχη της Πολωνίας. Τελικό σκορ 1-1 στον τελευταίο της αγώνα για τον 4ο όμιλο της elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος..

Ο Κουρόφσκι άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου για τους Πολωνούς, με τον Σουνά να ισοφαρίζει στο 56΄ για την ομάδα του Θόδωρου Παχατουρίδη, διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Εθνική αγωνιζόταν από το 75΄ με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Καντούτση με κόκκινη κάρτα.

Ο Νορβηγός διαιτητής Τόρε Κάνσεν παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους  Χουχούμη, Σουνά, Ανδρεόπουλο, Μύγα, Λιμπεράτσι,  Κλέμενζ,  Κουρόφσκι,  Μουράφσκι

Ελλάδα: Λαδάς, Χουχούμης, Καντούτσης, Παπουτσογιαννόπουλος, Βοσνακίδης, Σιώπης (72΄ Μύγας), Ανδρεόπουλος, Παναγιωτούδης (46΄ Ιωαννίδης), Καραγκούνης (46΄ Δεληγιαννίδης), Σουνάς, Γιαννιτσάνης

Πολωνία: Πογκορζέλεκ, Χοροσκίεβιτς, Λιμπεράτσι, Κετζιόρα, Κλέμενζ, Κουρόφσκι, Μουράφσκι, Ζαγκιέτο (85΄ Νόβακ), Μρόφκα (78΄ Κομπιλάνσκι), Ζιελίκσνι (72΄ Στεπίνσκι), Φορμέλα