Σπουδαία νίκη με ανατροπή για τους Εφήβους επί του Μαντουλίδη (82-77)

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Άρης επί του Μαντουλίδη με 82-77 στο σημαντικότερο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος των Εφήβων της ΕΚΑΣΘ.

Η νίκη ήρθε με ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα, καθώς οι “κίτρινοι” ήταν μπροστά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και μέχρι τα μέσα της τελευταίας περιόδου, όταν ο Μαντουλίδης ισοφάρισε σε 70-70 και προηγήθηκε με 73-77. Ένα σερί 9-0 με πέντε πόντους του Σιδηροηλία και τέσσερις του Βλάσιου ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη στον Άρη.

Δεκάλεπτα: 20-20, 45-39, 68-59, 82-77

Άρης (Μπουσβάρος-Κουβάτσης): Νετζήπογλου 7, Βλάσιος 16(1), Σπόντης 9(2), Φρύδας 2, Βουρτζούμης 3(1), Κουρτίδης 9, Σιδηροηλίας 21(2), Κοτρώτσιος 2, Γκοτζαμανίδης, Βάνης 11, Αργυρόπουλος 2.

Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 22(4), Γκύζης 4, Γκαντίδης, Ψαθάς 2, Ντίαθ 9, Καλόγηρος 22(1), Φόρογλου 8(2), Κεραμάρης, Σίμογλου 10(1).