Στις 20:00 με τη Νίκη Αιγινίου για το πρώτο βήμα στο δεύτερο… ντεμπούτο του Φίνου!

Ο Άρης υποδέχεται σήμερα στις 20:00 στη Μίκρα τη Νίκη Αιγινίου στην πρεμιέρα των πλέι άουτ, με τους “κίτρινους” να θέλουν να ξεκινήσουν με το… δεξί, ώστε να “τελειώσουν” γρήγορα με την υπόθεση της παραμονής, έχοντας φυσικά και τον κόσμο στο πλευρό τους, όπως στο ματς με τον Παναθηναϊκό.
Το εντυπωσιακό είναι πως στον Άρη θα κάνει το δεύτερο… ντεμπούτο του ο Σπύρος Φίνος, που επαναπροσλήφθηκε πριν από λίγες ημέρες, έχοντας ως στόχο να βγάλει τους “κίτρινους” από το… αδιέξοδο. Υπενθυμίζεται ότι οι τελευταίοι μετρούν εννέα συνεχόμενες ήττες.
Τέλος, να σημειωθεί ότι οι αγώνες των δύο ομάδων έχουν σημαντικό ρόλο και για την ισοβαθμία και για αυτό μετρούν τα μεταξύ τους παιχνίδια. Στην κανονική περίοδο σημείωσαν από μία νίκη με 3-2 σετ, αλλά ο Άρης είναι αυτός που προηγείται στις πόντους με 205-197.