Συμπληρώνει… έναν γύρο ο Μάντζιος – Το ντεμπούτο με ΠΑΣ και η εκκρεμότητα (video)

O Άκης Μάντζιος συμπληρώνει σήμερα έναν γύρο στον πάγκο του Άρη, αν και υπάρχει η εκκρεμότητα του αγώνα με την ΑΕΚ, που έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη (14/1).

Ο 52χρονος κόουτς, είχε αναλάβει τον Άρη λίγες μέρες πριν τον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, σημερινό αντίπαλο δηλαδή, στον πρώτο γύρο.

Σε εκείνο τον αγώνα, ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από το πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε για την ολική ανατροπή στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά την άφησε στη μέση, καθώς Φετφατζίδης και Ματίγια πέτυχαν το τελικό 2-2.

Από εκεί κι έπειτα, ο Έλληνας κόουτς έκατσε στον πάγκο του Άρη σε άλλα 11 ματς, με συνολικό απολογισμό 8 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες. Συγκέντρωσε 26 βαθμούς, πέτυχε η ομάδα του 18 γκολ και δέχθηκε αντίθετα, 8.