Συνεχίζει ακάθεκτη η Μονακό, εντυπωσιακή ανατροπή στο φινάλε για Λοριάν!

Ακάθεκτη συνέχισε την πορεία της στη Ligue 1 η Μονακό, επικρατώντας 1-0 της Μπρεστ. Εντυπωσιακή ανατροπή στο φινάλε για τη Λοριάν στην έδρα της Ανζέ (2-1).

Ακάθεκτη συνεχίζει την πορεία της στο γαλλικό πρωτάθλημα η Μονακό. Οι Μονεγάσκοι δυσκολεύτηκαν κόντρα στη μαχητική Μπρεστ, αλλά ένα γκολ του Γκολόβιν στο 56′ ήταν αρκετό για να τους δώσει τη νίκη (1-0), με την οποία ανέβηκαν στη 4η θέση της Ligue 1.
Σπουδαίο αποτέλεσμα πήρε και η Λοριάν στην έδρα της Ανζέ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 10ο λεπτό με γκολ του Σίμα. Ο 21χρονος Σενεγαλέχος από ωραίος έγινε… μοιραίος για την ομάδα του, πετυχαίνοντας αυτογκόλ στο 79′ και εννέα λεπτά αργότερα, ο Λε Φέε ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του, δίνοντας της τη νίκη με 2-1.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, Ναντ και Τουλούζ επικράτησαν στην έδρα τους των Οσέρ (1-0) και Αζαξιό (2-0) αντίστοιχα.