Συνεχίζει απτόητη η πρωτοπόρος Μίλαν

Σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Μίλαν δεν… πτοήθηκε από το αριθμητικό μειονέκτημά της (αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 34΄ ο Τονάλι), περνώντας νικηφόρα 2-0 από την Καμπανία, απέναντι στη Μπενεβέντο, για την 15η αγωνιστική της Serie A.

Με το αποψινό «τρίποντο», η πρωτοπόρος του ιταλικού πρωταθλήματος παρέμεινε αήττητη με 37 βαθμούς, έχοντας έναν περισσότερο από την Ίντερ.

Οι ροσονέρι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κεσί, ενώ ο Λεάο διαμόρφωσε το τελικό σκορ τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Ίντερ-Κροτόνε           6-2
(20', 57', 79' Μαρτίνεζ, 31' αυτ. Μαρόνε, 64' Λουκάκου, 89' Χακίμι-12' Ζανελάτο, 36' πεν. Γκόλεμιτς)
Αταλάντα-Σασουόλο       5-1
(11', 49' Ζαπάτα, 45' Μεσίνα, 57' Γκούσενς, 68' Μουριέλ-75' Κίρικες)
Κάλιαρι-Νάπολι          1-4
(60' Πέδρο-25', 62' Ζιελίνσκι, 74' Λοσάνο, 86' Ινσίνιε)
Φιορεντίνα-Μπολόνια     0-0
Τζένοα-Λάτσιο           1-1