Τάτος… ταύρος σε υαλοπωλείο! “Απάντηση” με γκολ μετά από 8 μήνες!

Ο Ανδρέας Τάτος αν και τραυματίας μπήκε αλλαγή στον αγώνα του Παγκρήτιου σαν ταύρος σε υαλοπωλείο και έδωσε το σύνθημα για την αντεπίθεση του Άρη! Το αρνητικό 2-0, έγινε μέσα σε σχεδόν 20′ λεπτά 2-3 με τον 24χρονο μεσοεπιθετικό να πετυχαίνει δυο γκολ και να “σερβίρει” άλλο ένα.

Ο Τάτος βρήκε δίχτυα σχεδόν μετά από οκτώ μήνες! Τελευταία φορά που σκοράρισε ήταν στις 14 Απριλίου στο εκκωφαντικό 5-1 του Άρη επί του Αστέρα Τρίπολης για την 29η αγωνιστική. Τότε είχε πετύχει τρία γκολ, το ένα με πέναλτι μέσα στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Έκτοτε πέρασαν 15 αγώνες πρωταθλήματος για να βρει και πάλι τον δρόμο της επιτυχίας πετυχαίνοντας δυο γκολ για… χάι λάιτς κόντρα στον Εργοτέλη!

Ο Τάτος δεν έκρυψε ότι ήθελε πως και πως αυτήν την εμφάνιση και τα γκολ, σε μια περίοδο όπου ακούστηκαν πολλά για το μέλλον του στον Άρη και γενικά για τις σκέψεις του, τη στιγμή που ο ίδιος δεν έκρυψε ότι έχει στο μυαλό του μόνο τους κίτρινους.