Τεράστια ανατροπή, “τριπλός” και 30άρης ο Γιάννης στο Χιούστον! (video)

Οι Μπακς, με ηγέτη και πάλι τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, γύρισαν από το -16 και πήραν μια σπουδαία νίκη στην έδρα των Χιούστον με 111-117 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Ματσάρα στο Χιούστον και διπλό για τους Μπακς στην πρεμιέρα τους στο ΝΒΑ απέναντι στους Ρόκετς. Η ομάδα των Αντετοκούνμπο, επικράτησε 111-117 αφού γύρισε από το -16 με το οποίο ήταν πίσω στο ημίχρονο (66-50)!

Ο Γιάννης, τελείωσε το ματς… πρόωρα καθώς αποβλήθηκε με 6 φάουλ περίπου 5 λεπτά πριν το τέλος, με 30 πόντους (9/12 διπ., 2/5 τρ., 6/11 β.), αλλά σημειώνοντας και triple – double, μιας και πήρε 13 ριμπάουντ κι έδωσε 11 ασίστ! Επίσης, είχε 1 κόψιμο πάνω στον Χάρντεν, 1 κλέψιμο κι έκανε 1 λάθος. Όσον αφορά τον Θανάση, έμεινε εκτός ρόστερ για το παιχνίδι της πρεμιέρας και είδε το παιχνίδι από τον πάγκο μεν, αλλά με πολιτικά.

Πίσω από τον Γιάννη ακολούθησε ο Μάθιους με 14 πόντους, με τον Ιλιασόβα να είναι καθοριστικός και να τελειώνει το παιχνίδι με 13 πόντους, ενώ με 11 πόντους τελείωσαν το ματς οι Μίντλετον, Λόπεζ, Μπλέτσο.

Όσον αφορά τώρα τους Ρόκετς, ο Ουέστμπρουκ πέτυχε double-double με 24 πόντους και 16 ριμπάουντ, ενώ ο Χάρντεν έκανε το ίδιο, με 19 πόντους και 14 ασίστ. Πίσω από τους δύο ακολούθησε ο Τάκερ με 17 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-23, 66-50, 87-78, 111-117

Φωτογραφίες: Getty Images / Ideal Image.