Την… πάτησε η «Μπάρτσα»! (video)

Η Μπαρτσελόνα ήταν η κυρίαρχος στο «Στάμφορντ Μπριτζ», αλλά έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες και το πλήρωσε, αφού η Τσέλσι ήταν πιο αποτελεσματική και πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 1-0, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Παίξε μπάλα στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ! Πόνταρε στην expekt.com, με Bonus εγγραφής 125 €!

Οι «μπλαουγκράνα» ήταν διαρκώς απειλητικοί αλλά… κατάφεραν να μην σκοράρουν σε καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Αντίθετα, οι Λονδρέζοι βρήκαν δίχτυα στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με τον Ντιντιέ Ντρογκμπά και άντεξαν μέχρι τέλους στην πίεση της πρωταθλήτριας Ευρώπης, η οποία είχαν δοκάρι με τον Πέδρο στο 92’.

Έτσι, συνέχισαν την καλή παράδοσή τους απέναντι στους Καταλανούς και απέκτησαν προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς της ερχόμενης Τρίτης (24/04), όπου βέβαια αναμένεται να υποστούν άλλο ένα 90λεπτο «σφυροκόπημα»…