Του λείπει (και πάλι) το εύκολο γκολ, πρώτο φιλικό που έμεινε στο μηδέν

Το επισήμανε ο Άκης Μάντζιος, το είδαν όλοι, καταγράφηκε για μια ακόμη φορά, η αδυναμία του Άρη να φτάσει στο εύκολο γκολ.

Το πρώτο 35λεπτο του χθεσινού φιλικού των κιτρινόμαυρων ήταν χαρακτηριστικό, όταν αν και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, πάτησαν πολλές φορές στην αντίπαλη περιοχή κέρδισαν τέσσερα κόρνερ σε 15 λεπτά, ενώ είχαν δυο δοκάρια κι όμως δεν βρήκαν δίχτυα.

Μια δεδομένη αδυναμία, στην οποία καλείται να βρει αντίδοτο η κιτρινόμαυρη ομάδα, την ώρα που περιμένει την έλευση ενός καθαρόαιμου επιθετικού.

Χαρακτηριστικό της αδυναμίας αυτής, όπως καταγράφηκε χθες, ότι ο Άρης στο τέταρτο του φιλικό δεν πέτυχε για πρώτη φορά γκολ.

Είχαν προηγηθεί οι αγώνες με Ερυθρό Αστέρα (ήττα 2-1, σκόρερ ο Μπερτόγλιο με πέναλτι), Χάιντουκ (ήττα 3-1, σκόρερ Χατζηπιρπιρίδης), Λοκομοτίβ Μόσχας (σκόρερ Ματέο, Γκάμα).