Το αδιανόητο ποσοστό τηλεθέασης στην Ισλανδία στο φάουλ του Μέσι

Αδιανόητο είναι το ποσοστό τηλεθέασης που άγγιξε η μετάδοση του αγώνα ανάμεσα σε Αργεντινή και Ισλανδία για τον 4ο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου, στην πατρίδα της δεύτερης.

Το περίμενες 4 χρόνια! Ήρθε η στιγμή να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο στο Stoiximan.gr! Αμέτρητα Στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι κάθε μέρα!

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την επίσημη μέτρηση, το 99.6% των τηλεθεατών στη χώρα των «βίκινγκς» παρακολούθησαν την εκτέλεση φάουλ του Λιονέλ Μέσι, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης που έληξε 1-1, ενώ στη διάρκεια αυτής άπαντες συντονίστηκαν έστω για ένα λεπτό. Επίσης, κατά μέσο όρο η τηλεθέαση ανήλθε στο επίσης εντυπωσιακό 67%.

Το ενδιαφέρον των Ισλανδών για τις ποδοσφαιρικές διοργανώσεις και δη για τις εθνικές έχει ανέβει κατακόρυφα τα τελευταία χρόνια, ελέω της ανοδικής πορείας της εθνικής ομάδας τους. Η στιγμή αυτή αποτέλεσε αποκορύφωμα, ξεπερνώντας ακόμη και το αντίστοιχα ποσοστά στα ματς του Euro 2016, όταν η Ισλανδία έφτασε μέχρι την προημιτελική φάση.