Το εξουθενωτικό “ράλι” των 18 αγώνων σε 67 μέρες και το ειδικό πλάνο της επιστροφής!

Ο Άρης αφήνει πίσω του την απαιτητική εβδομάδα, η οποία όχι άδικα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως η καλύτερη εβδομάδα μέχρι τώρα, με την επίτευξη του στόχου πρόκρισης στον τελικό, όπως και την αποτελεσματικότητα στα ντέρμπι με ΑΕΚ και ΠΑΟΚ…

Οι κιτρινόμαυροι ολοκλήρωσαν ένα εξουθενωτικό “ράλι” 18 αγώνων σε 67 μέρες! Μια περίοδος που ξεκίνησε… στραβά στις 3 Ιανουαρίου στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα (ήττα 3-2) και έκλεισε με την σπουδαία νίκη (0-1) μέσα στην Τούμπα επί του ΠΑΟΚ.

Σε αυτό διάστημα, έδωσε 12 αγώνες στο πρωτάθλημα, έχοντας 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες και 6 στο κύπελλο, σημειώνοντας τρεις προκρίσεις!

Οι κιτρινόμαυροι ήταν στα… κόκκινα και πλέον βρίσκονται στην περίοδο της αποφόρτισης.

Με την επιστροφή της ομάδας στο γήπεδο, την Παρασκευή το μεσημέρι, αναμένεται να ξεκινήσει ή προετοιμασία βασισμένη σε ένα ειδικό πλάνο με σκοπό ο Άρης να είναι έτοιμος στον τελικό της 18ης Μαΐου.