Το κοκαλάκι της… νυχτερίδας ο Αλκαράθ! Νίκη με 3-0 μέσα στην Λα Κορούνια (video)

Μετά την νίκη επί της Ρεάλ Μαδρίτης, η Γρανάδα με τον Λούκας Αλκαράθ στον πάγκο της πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της!

Ο Ισπανός, πρώην προπονητής του Άρη μάλλον απέκτησε το κοκαλάκι της… νυχτερίδας, κι αυτή τη φορά νίκησε τις «νυχτερίδες» της Λα Κορούνια μέσα στο “Ριαθόρ” με σκορ 3-0 και έκανε αποφασιστικό βήμα για να… καθαρίσει την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Μαρτσένα στο 45′. Μάλιστα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης “καθάρισαν” το παιχνίδι, με τον Ιγκαλό να κάνει το 2-0 στο 51ο λεπτό. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σιγκέρα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.