Το ξέσπασμα του Ροζ και το γκολ σε ένα γήπεδο που βίωσε μεγάλες αδικίες! (video)

Ο Λίντσεϊ Ροζ άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη του Άρη στο ΟΑΚΑ, σε ένα γήπεδο που πέρσι, βίωσε μεγάλες αδικίες, απέναντι στην ΑΕΚ!

Αρχικά, στον αγώνα πρωταθλήματος του καταλογήθηκε ένα πέναλτι που δεν έγινε ποτέ. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, η ΑΕΚ να ισοφαρίσει στο 80΄, σε εκείνο τον αγώνα, όπου έληξε ισόπαλος με 1-1.

Ο Γάλλος, μάλιστα, σε εκείνο τον αγώνα είχε κάνει μία χειρονομία, η οποία έχει μείνει ανεξίτηλη στην μνήμη όλων, μέχρι και σήμερα.

Δεν ήταν μόνο αυτό το ματς, αλλά και τα όσα έγιναν στο ημίχρονο του Κυπέλλου, όταν το “ντου” που έγινε στους διαιτητές, άλλαξε πολλά στο δεύτερο ημίχρονο, με την ΑΕΚ να κερδίζει τελικά με 2-1.