Φιλική νίκη για την Κ20!

Φιλικό παιχνίδι έδωσε χθες η ομάδα Κ20 του Άρη, περνώντας νικηφόρα από το γήπεδο της Χαλάστρας, όπου επιβλήθηκε με 1-3 του Καμπανιακού (ομάδα του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής).

Το σκορ άνοιξε ο Ντούγκας μόλις στο 5ο λεπτό (0-1), με τον Ξόμπλιο να κάνει το 0-2 στο 15΄και τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Υψηλού στο 35΄.

Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου, όμως, οι παίκτες του Νίκου Πασιαλή ανέβασαν και άλλο τον πήχη της διαφοράς, «γράφοντας» το τελικό 1-3 χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Κατσαμάγκας στο 80΄.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Μπόικος, Τρικαλινός, Παπάζης, Λαγκώνας, Δουρμούζης, Γκόλτσης, Ρακαβίνας, Γερόπουλος, Χρήστου, Προβατίδης, Υψηλός. Επαιξαν και οι: Μόσχος, Αβραμίδης, Χατζόπουλος, Γαβανάς, Μεσιάρης, Παππάς, Τζούτζιας, Ιωάννου.

Κ20 ΑΡΗΣ: Μαντζάρης, Παπακώστας, Βόσδου, Μπιμπισίδης, Κοντοβάς, Ιωάννου, Φούσκας, Ντούγκας, Σάλτας, Κτιστόπουλος, Ξόμπλιος. Επαιξαν και οι: Γρηγοριάδης, Στάτης, Παπαφλωράτος, Μαζουλουξής, Μπάμπης, Χατζηβλασίου, Ρότας, Κατσαμάγκας.