Χάνει 1-0 στο ημίχρονο η Κ17, παίζει με δέκα παίκτες

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο της Ραιδεστού με τον Άρη να χάνει με σκορ 1-0 από τον ΠΑΟΚ, ενώ αγωνίζεται με δέκα παίκτες!

Η ομάδα του Τάσου Θέου υπέπεσε σε πολλά λάθη στο πρώτο 45λεπτο, έδωσε χώρο στον αντίπαλο και με το τέλος του πρώτου μέρους βρίσκεται πίσω στο σκορ. Το 0-1 έγινε στο 18′ μετά από πλασέ του Πόζογλου. Ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι και στο 8′ μετά από ψηλοκρεμαστό σουτ του Δημητριάδη.

Ο προπονητής των κίτρινων έκανε δυο αλλαγές στο πρώτο μέρος. Ο Χουζούρης πέρασε στη θέση του Μπαξεβανίδη στο 20′, ενώ ο Τόπσης πέρασε στη θέση του Στατή στο 35′.

Στο 44′ δέχθηκε κόκκινη ο Χατζηβλασίου, ο οποίος χτύπησε με το κεφάλι του στο στήθος τον Δημητριάδη.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ: Μάντζαρης, Στατής (35′ Τόπτσης), Μπάμπης, Ντουνιάς, Σαρλής, Μπαξεβανίδης (20′ Χουζούρης), Μιλιάτης, Βασιλούδης, Ιγνατίδης, Χατζηβλασίου, Καραμβαλάσης

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Κασαπίδης, Παντεκίδης, Βασαίτης, Τσελεπίδης, Πατράλης, Πούφλης, Τουμανίδης, Κουλούρης, Δημητριάδης, Πόζογλου