3X3 για το… μέλλον του γυναικείου μπάσκετ του Άρη!

3X3 νίκες για το… μέλλον του γυναικείου μπάσκετ του Άρη!

Αναλυτικά, η επίσημη ενημέρωση:

Εύκολη νίκη για τις νεάνιδες εναντίον του Παναθλητικού Συκεών!

Τα κορίτσια του ΑΡΗ νίκησαν άνετα τον Παναθλητικό Συκεών με 66-31 στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Οι κίτρινες προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο στο σκορ με 9-8 και στην συνέχεια αύξαναν την υπέρ τους διαφορά πόντων!

Για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 33-14 υπέρ των νεανίδων του ΑΡΗ!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κίτρινες ανέβασαν και άλλο την απόδοση τους και νίκησαν εύκολα τον Παναθλητικό Συκεών με 66-31.

Πρώτη σκόρερ του ΑΡΗ ήταν η Καλλιόπη Γιαννουσίου με 20 πόντους!

Επίσης διψήφιο αριθμό πόντων από τον ΑΡΗ πέτυχαν η Σοφία Γκρίτζαλη με 12 πόντους και η Μαρία Βαντσιούρη με 10 και 2 τρίποντα.

Επόμενος αγώνας για τις νεάνιδες του ΑΡΗ είναι στις 14/3/2017 στις 21:00,εκτός έδρας στο γήπεδο της Πυλαίας, με τον παοκ για την 22η αγωνιστική και τελευταία της κανονικής περίοδο του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Δεκάλεπτα: 9-8, 33-14, 46-20, 66-31

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Τσαλκιτζής Αρ.

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Σικαλίδου 3(1), Γκρίτζαλη 12, Γιαννουσίου 20, Θωμόγλου, Νιγδέλη 3(1), Μπερμπέρη 6, Βαντσιούρη 10(2), Ουζούνη Μάγδα 4, Μπουντούκα 6, Γράψα Εύα 2, Κυριακοπούλου, Αβρονιδάκη.

Παναθλητικός Συκεών (Λαμπρόπουλος- Καφαντάρη): Τσιλιφώνη 2, Λιάτσα 2, Θεοδοσίου 6, Ματσούκα 7, Τζαβέλα 2, Αναγνωστοπούλου, Καλογρίδου 4, Μπακιρτζόγλου, Τσούλε 8(2).

Εύκολα οι κορασίδες του ΑΡΗ!

Τα κορίτσια του ΑΡΗ νίκησαν,χωρίς να αντιμετωπίσουν κανένα πρόβλημα, τον Αστέρα Ιπποδρομίου με 46-71,για την 5η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017 των 6 ομάδων!

Οι κίτρινες δεν ξεκίνησαν και τόσο καλά τον αγώνα και προηγήθηκαν στο σκορ μόνο με 10-16 στο πρώτο δεκάλεπτο,για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 27-29 υπέρ των κορασίδων του ΑΡΗ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του ΑΡΗ ανέβασαν την απόδοση τους και στο τρίτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 35-43.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι κίτρινες έπαιξαν πολύ καλά και αμυντικά και επιθετικά και με επιμέρους σκορ 11-28 νίκησαν εύκολα τον Αστέρα Ιπποδρομίου με 46-71

Πρώτη σκόρερ του ΑΡΗ και του αγώνα ήταν η Μαρία Βαντσιούρη με 22 πόντους και 2 τρίποντα.
Επίσης, διψήφιο αριθμό πόντων πέτυχαν η Σοφία Γκρίτζαλη με 20 πόντους και η Εύα Γράψα με 18 πόντους και 2 τρίποντα.

Επόμενος αγώνας για τις κορασίδες του ΑΡΗ είναι στις 18/3/2017 εκτός έδρας στο γήπεδο της Πυλαίας με τον παοκ,για την 6η αγωνιστική και τελευταία της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017 των 6 ομάδων!

Δεκάλεπτα: 10-16, 27-29, 35-43, 46-71

Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Ηλιόπουλος

Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου-Νικολαϊδης): Λέξα 15, Σιφναίου 8, Γκαβέζου 2, Βαλσαμοπούλου, Παπαδοπούλου Α., Καζαμία, Σταματάκη 2, Γιαλαμά, Τσιστράκη, Καραχρήστου, Παπαδοπούλου Δ. 19.

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Γκρίτζαλη 20, Γράψα Εύα 18(2), Καρβουνιάδου, Σοφιανάκου, Βαντσιούρη 22(2), Κωφοκώτσιου 8, Νεοχωρίτη, Ουζούνη Μαρία 1, Μπερμπέρη, Κυρπιζλίδου 2.

Νίκησαν και οι παγκορασίδες του ΑΡΗ!

Τα κορίτσια του ΑΡΗ νίκησαν τον Θερμαϊκό Θέρμης με 18-53,για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017 των 6 ομάδων!

Οι κίτρινες έπαιξαν αρκετά καλά και προηγήθηκαν στο σκορ με 0-18.για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 6-35!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κίτρινες αύξησαν και άλλο την υπέρ τους διαφορά πόντων και νίκησαν τον Θερμαϊκό Θέρμης με 18-53.

Ο προπονητής των παγκορασίδων του ΑΡΗ,μοίρασε τον χρόνο σε όλες τις παίκτριες του και δοκίμασε διάφορα σχήματα που ήθελε να δει.

Πρώτη σκόρερ του ΑΡΗ ήταν η Παναγιώτα Σοφιανάκου με 11 πόντους!

Επίσης, διψήφιο αριθμό πόντων πέτυχε η Χαρά Μπουσβάρου με 10.

Επόμενος αγώνας για τις παγκορασίδες του ΑΡΗ είναι στις 18/3/2017 στις 21:00 εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο με την ΜΕΝΤ,για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Δεκάλεπτα: 0-15, 6-35, 10-45, 18-53

Διαιτητής: Μπόνος

Θερμαϊκός Θέρμης (Κωτούλης): Παλόκα 2, Σιδηροπούλου 4, Νικολαϊδου 2, Κατσαβού 4, Παπαδοπούλου 6, Τυμπανίδου, Ζωγράφου, Γκαναλά, Αμουτζίδου, Στεργίου.

ΑΡΗΣ(Μακρής): Καρβουνιάδου 2, Παρακεντέ 2, Καπόνη 2, Σοφιανάκου 11, Λαζαρίδου 2, Κυρπιζλίδου 2, Εφραιμίδου 8, Ατζέμη 6, Μπουσβάρου 10, Καραμπατζάκη Άννα 6, Κάρτσιου 2, Βεζύρη.