6ος ο Άρης στις γυναίκες

Την ήττα με σκορ 1-2 από τον Εργοτέλη γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Άρη στον τελευταίο αγώνα της φετινής σεζόν, ολοκληρώνοντας το πρωτάθλημα στην 6η θέση μεταξύ 9 ομάδων, με απολογισμό 9 νίκες και ισάριθμες ήττες.

Τι λέει το ένστικτό σου για τον μεγάλο τελικό Μπάγερν – Τσέλσι; Πόνταρε στην expekt.com, με Bonus εγγραφής 125 €!

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και θέαμα, οι παίκτριες του Ηρακλή Μακρίδη ήταν εκείνες, που ευτύχησαν να προηγηθούν όταν στο 35′ η Μήτκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Στριλιγκά με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όμως οι Κρητικές μπήκαν αποφασισμένες να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση κάτι το οποίο κατάφεραν. Αρχικά στο 50′ η Τριβιζάκη έκανε το 1-1, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ της Σιδηρά και εν συνεχεία, στο 65′, η Β. Κυδωνάκη διαμόρφωσε το τελικό 1-2 με εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε η Σιδηρά.

ΑΡΗΣ: Κανδιάνου, Μήτκου, Τερζοπούλου (83′ Κεχαγιά), Παπαδοπούλου, Χουτουριάδου, Γκόγκα, Κωνσταντίνου, Λαγουμτζή, Τσιλιφίκα (60′ Αναστασιάδου), Μάλαμα (76′ Γρηγοριάδου), Καρκατζίνου.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Στριλιγκά, Σηφάκη (46′ Τριβιζάκη), Μ. Κυδωνάκη (60′ Κομσαδάκη), Αραβιάκη, Σημαιάκη, Νικηταρά, Ξέρα, Β. Κυδωνάκη, Σιδηρά, Σημαιωνίδη, Αγγελάκη (55′ Χούμα).