H “εξυγίανση” νίκησε την… Κ19 του ΟΦΗ – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία!

H “εξυγίανση” νίκησε την Κ19 του ΟΦΗ – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία!

Η δουλειά έγινε για άλλη μια φορά στην Τούμπα. Η «εξυγίανση» στα καλύτερα της, με τον διαιτητή Φωτιάδη να «ξελασπώνει» τον ΠΑΟΚ και με δυο πέναλτι – δώρο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου να ανοίγει τον δρόμο για μια άνετη νίκη με 4-0 κόντρα στα «δεύτερα» του ΟΦΗ.

Το «σύστημα» τα πηγαίνει περίφημα και ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στο «κατόπι» του Ολυμπιακού, με τον ρέφερι του ματς να κάνει αυτό που πρέπει και να «τελειώνει την υπόθεση – νίκη μέσα σε λίγα λεπτά, πως αλλιώς, από την άσπρη βούλα. Συγκεκριμένα, ο πρέσβης της εξυγίανσης  συνάντησε πολλές δυσκολίες στο πρώτο μέρος από τη δεύτερη ομάδα των Κρητικών, πραγματοποιώντας μια πολύ κακή εμφάνιση, όμως στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Φωτιάδης.

κολ: Ακπομ (50’ & 60’), Λάμπρου 66’, 83’ Αουγκούστο

Κίτρινες: 59’ Γιαννούλης, 71’ Μίσιτς, 80’ Μπίσεσβαρ,