K19: Ήττα (3-4) του Άρη σε ματς “ροντέο” με κόντρα τη διαιτησία

«Ροντέο» στο ματς της Κ19 του Άρη με τον Παναιτωλικό, με τους «κιτρινόμαυρους» να γνωρίζουν την ήττα με 3-4 κι ενώ έπαιζαν από το 22’ με παίκτη λιγότερο, έχοντας κόντρα διαιτησία σε όλο το ματς.

Το παιχνίδι, το οποίο έγινε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League, είχε πολλές ανατροπές. Ο Άρης προηγήθηκε με τον Τσίμα μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως μέσα σε λίγα λεπτά ήρθαν τα… πάνω κάτω. Αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα που δεν ήταν από τον Σερραίο διαιτητή Κεφαλά στο 22’ (Χρυσόπουλος), γκολ για τον Παναιτωλικό στο επόμενο λεπτό και ακόμα ένα τέρμα στο 27’ για το 1-2, που δεν ήταν όμως σκορ ημιχρόνου, καθώς οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν στο 40’ με τον Παναγίδη.

Η ομάδα του Τόλη Τερζή μπήκε δυνατά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στο 56’ χάρη σε γκολ του Σαλιάρη, όμως μέσα σε πέντε λεπτά και πάλι ήρθε η ψυχρολουσία. Ο Παναιτωλικός βρήκε δίχτυα στο 62’ και στο 66’, κάνοντας το 3-4, με τον Άρη να πιέζει για να βρει γκολ μέχρι το τέλος του αγώνα χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Σύνθεση: Τσιαπανιτης, Μαρμαριδης, Γιαννακου (65’ Τσαπακίδης), Χρυσοπουλος, Τσιατσιος, Σαλιαρης, Τσερα (81’ Σγουρος Ρ,) Βασιλειου (24’ Μεταξας), Τζιμας (65’ Χατζηϊωάννου), Τσιπουρας, Παναγιδης.