Χωρίς κατηγορία

LIVE: Άρης-Βέροια 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Με το ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε η σημερινή αναμέτρηση του Άρη κόντρα στη νεοφώτιστη Βέροια, με τους “κίτρινους” να μην καταφέρνουν για ένα ακόμη παιχνίδι να γευτούν τη χαρά της νίκης.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού, ήταν αναμφίβολα ο Δημήτρης Σουνάς, ο οποίος έκανε το καλύτερο δώρο στον εαυτό του για τα 18α γενέθλιά του, πετυχαίνοντας το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της ανδρικής ομάδας.

Το φιλμ του παιχνιδιού:

Η ώρα για το δεύτερο φιλικό τεστ μπροστά στο κοινό της ομάδας του Άρη έφτασε… Το ραντεβού στις 7μ.μ. στο Κλεάνθης Βικελίδης, όπου ο Άρης αντιμετωπίζει τη Βέροια.

Το PRESSARIS θα είναι εκεί για να σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό τη συνάντηση, τις δηλώσεις και όλο το παρασκήνιο. Μείνετε συντονισμένοι…

18: 09: Οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για να ξεκινήσουν την προθέρμανσή τους.

18:15
: Έγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Ασλανίδης, Γιαννίτσης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Καπετάνος, Παπαστεριανός, Σουνάς, Νταμαρλής.

ΒΕΡΟΙΑ: Δασκαλάκης Γεωργιάδης, Καλογέρης, Χόσε Βιτόρ, Μπάρμπας, Τζημογιάννης, Μπέλλον, Σνάουτσερν, Γεωργέας, Ιωάννου, Ολαϊάταν.

18:16: Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Παπαδόπουλος, Κουλά και Περικλείδης από την ΕΠΣΜ.

18:17: Οι παίκτες του Άρη ξεκινούν το καθιερωμένο ζέσταμα.

18:18: Οι ποδοσφαιριστές των “κυανέρυθρων” άρχισαν να προθερμαίνονται.

18: 27: Οι “κίτρινοι” ξεκινούν το σημερινό ματς με τον Σωκράτη Διούδη κάτω από τα δοκάρια, μια και ο Μάρκος Βελλίδης απουσιάζει λόγω της κλήσης του στην Εθνική Ελλάδος.

18:30: Ο Μάκης Κατσαβάκης επέπελε να ρίξει στο ματς δύο “μικρούς”, τον Δημήτρη Σουνά που χτες έκλεισε τα 18 του χρόνια, και τον Ερωτόκριτο Νταμαρλή.

18:33: Στο βασικό σχήμα του Άρη βρίσκεται και ο Κώστας Καπετάνος, ο οποίος επιστρέφει δυναμικά μετά την λόγω τραυματισμού απουσία του.

18:35: Η προσέλευση των φιλάθλων συνεχίζεται, με την πλειοψηφία τους να συγκεντρώνονται στη θύρα “7” των επισήμων.

18:43: Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκεται και ο Γιάννης Γιαννιώτας, ο οποίος ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα υπό τις οδηγίες του Γιάννη Γιώρη.

18:45: Οι παίκτες των δύο ομάδων αποσύρονται στα αποδυτήρια. Το παιχνίδι αναμένεται να ξεκινήσει σε 15 λεπτά.

18:54: Στις κερκίδες του “Κλεάνθης Βικελίδης” βρίσκεται ο Ανδρέας Ηρακλής, ο οποίος έμεινε εκτός αποστολής για λόγους ξεκούρασης.

18:58: Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

19:00: Ο αγώνας ξεκινάει. Στη σέντρα η ομάδα της Βέροιας με τους Ιωάννου και Μπέλλον.

3′ Φάουλ του Χόσε Βιτόρ πάνω στο Σουνά στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Ο Καπετάνος αναλαμβάνει την εκτέλεση και ο Τριανταφυλλάκος με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

10′ 4-3-2-1 για τον Άρη με τους Παπαζαχαρία και Παντίδο στο κέντρο της άμυνας, Ασλανίδη στα αριστερά, και Γιαννίτση στα δεξιά. Στη μεσαία γραμμή Νταμαρλής και Παπαστεριανός σε ρόλο αμυντικών χαφ, με τον Βασίλη Τριανταφυλλάκο μπροστά τους σε ρόλο επιτελικού. Στα αριστερά της επίθεσης βρίσκεται ο Δημήτρης Σουνάς, με τον Κώστα Καζναφέρη στα δεξιά. Μόνος προωθημένος για τους “κίτρινους” ο Κώστας Καπετάνος.

13′ Παλμό στην αναμέτρηση δίνουν από το πρώτο κιόλας λεπτό οι φίλαθλοι του Άρη που βρίσκονται στη θύρα “3”.

16′ Μακρινό σουτ του Νταμιάν Μπέλλον, μπλοκάρει ο Διούδης.

18′ Το “παρών” στο γήπεδο δίνει σήμερα και ο Ρούμπεν Πουλίδο.

21′ Εκτέλεση κόρνερ για τη Βέροια με τον Μπέλλον, ο Διούδης απομακρύνει με τα ακροδάχτυλα εξουδετερώνοντας τον κίνδυνο για την ομάδα του.

22′ Μία ακόμα χαμένη ευκαιρία για τον Άρη με τον Τριανταφυλλάκο, έπειτα από ασίστ του Καζναφέρη, όμως το πλασέ που επιχειρεί ο νεαρός επιθετικός περνάει ελάχιστα άουτ.

24′ Οι “κίτρινοι” έχουν πραγματοποιήσει εδώ και λίγα λεπτά μία εσωτερική αλλαγή, με τον Καζναφέρη να περνάει στα αριστερά της επίθεσης και το Σουνά στα δεξιά.

27′ Ασυνεννοησία Διούδη-Γιαννίτση, η οποία παραλίγο να αποβεί μοιραία για τους “κίτρινους”.

28′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά με τον Καπετάνο, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και στη συνέχεια καταλήγει σε κόρνερ.

31΄ 0-1 για τη Βέροια! Ο Γεωργέας έβγαλε την πάσα από τα δεξιά και ο Μπέλλον, ο οποίος βρισκόταν αμαρκάριστος προ του Διούδη, “έγραψε” με γυριστό σουτ το 0-1 για τους “κυανέρυθρους”.

32′ Σκληρό μαρκάρισμα του Καλογέρη στον Ασλανίδη.

35′ Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά για τη Βέροια με τον Μπέλλον. Ο Χόσε Βιτόρ πιάνει το σουτ, όμως η μπάλα βρίσκει στους αμυντικούς των “κίτρινων” και στη συνέχεια απομακρύνεται.

37′ Κίτρινη στον Γεωργέα για πρόωρη εκτέλεση φάουλ.

39′ Πολύ σκληρό παιχνίδι από τους Βεροιώτες. Φάουλ αυτή τη φορά πάνω στον Κώστα Καζναφέρη από τον Μπέλλον.

40′ Πέντε λεπτά απομένουν ακόμα για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

42′ Λανθασμένη υπόδειξη για κόρνερ από το βοηθό Κουλά, προκαλεί τις αντιδράσεις των “κίτρινων”.

45′ Λήξη του πρώτου μέρους.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπάμπης Οικονομόπουλος περνάει στη θέση του Ερωτόκριτου Νταμαρλή.

47′ Αλλαγή και για τη Βέροια. Εκτός ο Δασκαλάκης, μέσα ο Πέρεθ.

53′ Τρίτη αλλαγή για το συγκρότημα του Μάκη Κατσαβάκη. Ο Γιάννης Γκέσιος αντικαθιστά τον Βασίλη Τριανταφυλλάκο και περνάει στην κορυφή της επίθεσης.

55′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!  1-1 Ο Δημήτρης Σουνάς με εντυπωσιακό σουτ, φέρνει το παιχνίδι στα ίσα για τον Άρη. Δημιουργός του γκολ ήταν ο Κώστας Καζναφέρης, βγάζοντας μπαλιά “πάρε βάλε” στον 18χρονο επιθετικό.

59′ Αγκωνιά του Χοσέ Βιτόρ στον Μπάμπη Οικονομόπουλο. Το παιχνίδι διακόπτεται προσωρινα.

60′ Όμορφη σέντρα του Σουνά στον Καπετάνο. Ο δεύτερος επιχειρεί το σουτ όμως η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη λόγω υπόδειξης του επόπτη για οφσάιντ.

61′ Μία ακόμα αλλαγή για το συγκρότημα του Μάκη Χάβου. Ο Νίκος Γεωργέας περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου και τη θέση του παίρνει ο Πέρεθ Μορένο.

64′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κώστας Καπετάνος αντικαθίσταται από τον Αλέξη Καραγιάννη.

68′ Ο κύκλος των αλλαγών συνεχίζεται για τους “κίτρινους”. Ο Στέλιος Τσουκάνης περνάει στο παιχνίδι αντί του σκόρερ Δημήτρη Σουνά, ο οποίος αναμφίβολα είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς .

73′ Δύο αλλαγές για τη Βέροια. Ιωάννου και Ολαϊτάν εκτός, εντός Μπαργκάν και Καλτσάς αντίστοιχα.

77′ Άλλη μία αλλαγή για τους “κυανέρυθρους”. Ο Μίροσλαβ Σνάουτσερν περνάει εκτός παιχνιδιού και στη θέση του εισέρχεται ο Δημήτρης Αμαραντίδης.

81′ Σουτ του Νταμιάν έξω από την περιοχή των “κίτρινων” διώχνει ο Διούδης.

82′ Οι Μενεντεθ και Βεργώνης περνούν στον αγώνα αντί των Μπέλλον και Χόσε Βιτόρ.

85′ Δύο αλλαγές για τον Άρη. Αντωνιάδης και Κανούλας μπαίνουν στο παιχνίδι στη θέση των Παπαστεριανού και Καζναφέρη.

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

93′ Ο διαιτητής Παπαδόπουλος σφυρίζει τη λήξη της αναμέτρησης.