LIVE: Άρης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (σετ)

Αφήνοντας πίσω τους το League Cup, οι παίκτες του Αντρέι Κράβαρικ «ρίχνονται» σήμερα στη μάχη του πρωταθλήματος και αναζητούν μία νέα αρχή σήμερα κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης (20:00) στη Μίκρα. Οι «κίτρινοι» θέλουν να ξεκινήσουν με το… δεξί τις υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ως… οδηγό τους τη νίκη που πέτυχαν επί του σημερινού τους αντιπάλου μία ακριβώς εβδομάδα νωρίτερα στο ίδιο γήπεδο.

Παρών στο γήπεδο της Μίκρας και ο μέχρι πρότινος πρόεδρος του Α.Σ. και του ΤΑΠ Άρης, Νίκος Παπαδόπουλος, ο οποίος βρίσκεται στις κερκίδες και παρακολουθεί το ματς.

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αγώνα μέσα από το PRESSARIS!

5ο σετ

7-15

5-11

3-8

0-4

4ο σετ

Εκμεταλλευόμενος το καλό σέρβις του Τόλη Αρμενάκη στα κρίσιμα σημεία του 4ου σετ, ο Άρης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να στείλει το ματς στο τάι-μπρέικ. Οι «κίτρινοι», μετά το 9-9, πήραν κεφάλι στο σκορ, με 15-12 και 20-16, όμως, οι Εβρίτες αντέδρασαν, έφεραν το ματς στα ίσια (22-22), προηγήθηκαν με 23-24, όμως, οι γηπεδούχοι με 3-0 σερί, έκαναν το υπέρ τους 26-24.

3ο σετ

Ο προπονητής του Άρη, Αντρέι Κράβαρικ, ανακατεύει την τράπουλα, προκειμένου να βρει λύση στο επιθετικό πρόβλημα της ομάδας του, που έχασε αυτό το σετ με κατεβασμένα τα χέρια.

13-25

10-18 Αλλαγή πασαδόρου. Ναζίρης αντί για Χαριτωνίδη. Ο Κράβαρικ έχει περάσει τον Ίλιτς ως διαγώνιο αντί του Αρμενάκη, ενώ ο Κυριακίδης έχει μείνει στον πάγκο από το 1ο σετ

2ο σετ

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο σετ, με τον Άρη να είναι σαφώς βελτιωμένος και να έχει τα ψυχικά αποθέματα, όταν βρέθηκε πίσω με 20-22 να γυρίσει το ματς, και να ισοφαρίσει τελικά το παιχνίδι σε 1-1.