LIVE: Άρης – Ηλυσιακός 64-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης υποδέχεται τον Ηλυσιακό στο Αλεξάνδρειο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής και αναζητάει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Θα επιχειρήσει να το κάνει με διαφορετικό τρόπο από ότι μέχρι σήμερα, αφού υπάρχει νέος προπονητής. Ο Βαγγέλης Αγγέλου ντεμπουτάρει στον πάγκο του Άρη και θα επιδιώξει εξαρχής να αλλάξει την αγωνιστική εικόνα των κίτρινων. Το PRESSARIS είναι στο Αλεξάνδρειο για να σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ μετά το τέλος του. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Ηλυσιακός 64-63

40′ Σκοράρει ο Αποστολίδης και μειώνει σε 64-63.

40′ Βολές για τον Βεργίνη στα 9,3”, 2/2 και 64-61.

40′ Ο Ταβουλαρέας “ανακαλύπτει” φάουλ του Τσακαλέρη στον Χατζή. Απομένουν 14”. Το σκορ γίνεται 62-61.

40′ Βολές για τον Βεργίνη στα 18,6”, μέσα η πρώτη, μέσα και η δεύτερη (62-59). Τάιμ άουτ από τον Ηλυσιακό.

40′ Βολές για τον Πελεκάνο, 1/2 και 60-57. Ο διαιτητής Τζαφλέρης έδωσε φάουλ στον Ασημακόπουλο. Βολές για τον Αποστολίδη (24,8”), το σκορ γίνεται 60-59.

40′ Επιθετικό φάουλ του Δορκοφίκη στα 41”, η μπάλα στον Άρη.

40′ Βολές για τον Χαρίση (στα 53”), μέσα η πρώτη, μέσα και η δεύτερη! Το σκορ γίνεται 59-57.

39′ Αλλάζει τον Χάμπτον με τον Χατζή ο Παπανικολάου γιατί είναι τραυματίας ο Αμερικανός. Στις βολές ο Χατζής, ο Ηλυσιακός ισοφαρίζει (57-57)΄

39′ Φάουλ για τον Χάμπτον από τον Πελεκάνο, που δεν υπάρχει! Διαμαρτυρίες από όλο το γήπεδο. 1.10 πριν το φινάλε.

39′ Βολές για τον Καραποστόλου, 0/2 και παραμένει το 57-55.

38′ Τρίποντο από τον Δορκοφίκη (57-55).

37′ Σκοράρει ο Βεργίνης και κάνειτο 57-52.

36′ Επιθετικό ριμπάουντ και φάουλ για τον Ασημακόπουλο, πάει στις βολές. Ο Άρης μπροστά με 55-52.

36′ Ο Τζόουνς… πέταξε τη μπάλα και μπήκε (53-52).

35′ Σκοράρει ο Βεργίνης (53-50).

35′ Βολές για τον Σκοτ, το σκορ γίνεται 51-50.

35′ Τρίποντο για το προσπέρασμα από τον Πελεκάνο (51-49).

34′ Βολές για τον Ασημακόπουλο, ο Άρης μειώνει σε 48-49.

33′ Βολές και πάλι για τον Χαρίση, ο Άρης μειώνει σε 47-49.

32′ Βολές για τον Χαρίση, άστοχος και στις δύο (45-49).

32′ Τρίποντο από τον Χάμπτον (45-49).

31′ Καλάθι και φάουλ από τον Δορκοφίκη (45-46).

ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Ηλυσιακός 45-43

30′ Καλάθι από τον Αποστολίδη (45-43).

30′ Μειώνει ο Ηλυσιακός πάλι με τον Δορκοφίκη (45-41).

29′ Σκοράρει ο Δορκοφίκης (45-39).

28′ Καλή άμυνα του Άρη, ασίστ του Καραποστόλου στον αιφνιδιασμό και κάρφωμα του Πελεκάνου (45-37). Τάιμ άουτ ο Ηλυσιακός.

28′ Ασίστ του Ασημακόπουλου στον Τσακαλέρη και 43-37.

27′ Βολές για τον Αποστολίδη, 41-37 μειώνει κι άλλο ο Ηλυσιακός.

26′ Καλάθι και φάουλ του Σκοτ, μειώνει ο Ηλυσιακός (41-35).

26′ Εξαιρετικός Ασημακόπουλος, τρίποντο και 41-32!

25′ Μειώνει ο Καυκής (38-32).

25′ Ο Ασημακόπουλος κάνει το 38-30.

24′ Σκοράρει ο Τζόουνς (36-30).

24′ Τρίποντο από τον Σκοτ (35-28), τάιμ άουτ ο Αγγέλου.

23′ Βολές για τον Σκοτ (36-25).

23′ Μειώνει ο Τζόουνς (36-23).

22′ Τρίποντο από τον Πελεκάνο και ο Άρης στο +15 (36-21).

21′ Καρφώνει ο Χαρίσης και κάνει 33-21.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Άρης – Ηλυσιακός 31-21

19′ Βολές για τον Χατζή και 31-21.

18′ Σκοράρει ο Χαρίσης και 31-19!

18′ Βολές για τον Τζόουνς, 0/2 και παραμένει το 29-19.

17′ Βολές για Χαρίση και 29-19.

16′ Βολές για τον Αποστολίδη (28-19).

15′ Βολές για τον Τζόουνς, 1/2 και 28-18.

14′ Ασίστ του Καραποστόλου στον Τσακαλέρη και 28-17.

13′ Καλάθι και φάουλ από τον Δορκοφίκη, ο Ηλυσιακός μειώνει σε 26-17.

13′ Επιθετικό ριμπάουντ και κερδισμένο φάουλ από τον Ασημακόπουλο. Το σκορ γίνεται 26-14.

Ένταση στο τάιμ άουτ και από μία τεχνική ποινή στους δύο προπονητές.

13′ Κλέβει ο Πελεκάνος και κάνει το 25-14.

12′ Σκοράρει ο Βεργίνης και κάνει το 23-14.

12′ Ο Καραποστόλου στις βολές, 1/2 και 21-14.

Τεχνική ποινή στον Παραγυιό για θέατρο (flopping).

11′ Καλάθι και φάουλ από τον Τσακαλέρη, ο Άρης μπροστά με 20-14.

10′ ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Ηλυσιακός 18-14

9′ Ο Βεργίνης ξεμπλοκάρει τον Άρη και κάνει το 18-14.

8′ Σκοράρει ο Χάμπτον (16-14).

8′ Αντιαθλητικό φάουλ του Ασημακόπουλου. Ο Αποστολίδης με 1/2 βολές μειώνει σε 16-12.

7′ Τρίποντο από τον Χάμπτον (16-11).

7′ Διείσδυση του Πελεκάνου και 16-8.

7′ Ο Σκοτ μειώνει σε 14-8.

6′ Σκοράρει ο Πάσαλιτς (14-6).

5′ Μειώνει ο Σκορ (12-6)

5′ Ο Πελεκάνος σκοράρει έξω από τα 6,75μ. και κάνει το 12-4.

4′ Ο Τζόουνς μειώνει σε 9-4.

4′ Τρίποντο από τον Ασημακόπουλο και 9-2.

Μποχωρίδης (Λευτέρης) βγαίνει, Μποχωρίδης (Νίκος) μπαίνει.

3′ Ο Χαρίσης γράφει το 6-2 μετά από επιθετικό ριμπάουντ.

3′ Ο Ασημακόπουλος κάνει το 4-2 με σουτ από την γωνία.

2′ Καλάθι και φάουλ από τον Τζόουνς, ο Ηλυσιακός ισοφαρίζει σε 2-2.

2′ Ο Χαρίσης σκοράρει και κάνει το 2-0.

2′ Βολές για τον Σκοτ, 0/2 παραμένει χωρίς σκορ το παιχνίδι.

Η πεντάδα του Άρη: Μποχωρίδης, Καραποστόλου, Πελεκάνος, Ασημακόπουλος, Χαρίσης.

Η πεντάδα του Ηλυσιακού: Χάμπτον, Αποστολίδης, Καυκής, Σκοτ, Τζόουνς.

Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Στο γήπεδο και η ομάδα του Άρη για προθέρμανση.

Η 12αδα του Άρη: Πάσαλιτς, Πελεκάνος, Βεζένκοφ, Μποχωρίδης Ν., Ασημακόπουλος, Καραποστόλου, Χαρίσης, Μποχωρίδης Λ., Σαρικόπουλος, Μούρτος, Βεργίνης, Τσακαλέρης.

Η 12αδα του Ηλυσιακού: Παππάς, Καυκής, Χάμπτον, Αποστολίδης, Χατζής, Σπανός, Δορκοφίκης, Αντωνάκης, Μπέμπης, Σκοτ, Τζόουνς, Παραγυιός.

Χωρίς τον Τζέρεμι Χαντ η 12αδα του Άρη. Ο Αμερικανός αποκλείστηκε από τον Βαγγέλη Αγγέλου.

Στο γήπεδο έχει βγει για προθέρμανση η ομάδα του Ηλυσιακού. Αναμένεται ο Άρης.

Οχτώ νίκες σε ισάριθμους αγώνες μετράει ο Άρης με αντίπαλο τον Ηλυσιακό σε επίπεδο επαγγελματικού πρωταθλήματος του ΕΣΑΚΕ.