LIVE: Άρης – Λεβαδειακός 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Νίκη! Μόνο νίκη! Τρεις βαθμούς. Εκεί στοχεύει ο Άρης σε ένα ματς (5.15μ.μ.) που έρχεται, στην ίσως πιο κρίσιμη Κυριακή αγωνιστικά των τελευταίων επτά χρόνων. To PRESSARIS είναι στο Κλεάνθης Βικελίδης και θα σας μεταδώσει το pre-game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Λεβαδειακός 4-0

90′ Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

84′ Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, αποχωρεί ο Γιαννιώτας στη θέση του ο Ηρακλής.

80′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ για τον Άρη! Ο Τάτος με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή σκοράρει και κάνει το 4-0!

78′ Ο Μαργαρίτης στη θέση του Ζαραδούκα, που αποχώρησε με ενοχλήσεις.

75′ Έχει πέσει ο ρυθμός, αλλά πλέον αυτό δεν ανησυχεί τους κίτρινους, που προηγούνται με 3-0.

67′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τριανταφυλλάκος στην θέση του τραυματία Πουλίδο. Ο Κοέλιο θα πάει στο κέντρο της άμυνας.

65′ Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπουμάλ στην θέση του Ακόστα.

64′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ασίστ από τον Τάτο, κεφαλιά του Γιαννιώτα και ο Άρης κάνει το 3-0!

57′ Αντεπίθεση για τον Λεβαδειακό, βγήκαν τρεις με δύο, αλλά κάνει λάθος ο Ροτζέριο.

55′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, σουτ του Βασιλείου, μπλοκάρει ο Διούδης.

54′ Σέντρα του Καζναφέρη, κεφαλιά του Αγκάνθο, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

47′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ για τον Άρη! Ο Γιαννιώτας κάνει το 2-0 με προβολή μετά από εξαιρετική μπαλιά του Παπαστεριανού!

46′ Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ροτζέριο αντί Κόρμπου και Καγιεχόν αντί Μαχαίρα.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Λεβαδειακός 1-0

45′ Κόρνερ για τον Λεβαδειακό μετά από λάθος του Γιαννιώτα.

45′ Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

39′ Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, κακή έξοδος από τον Διούδη, ευτυχώς δεν απείλησε κανείς από τους φιλοξενούμενους.

37′ Κάθετη του Αγκάνθο στον Γιαννιώτα, δεν κάνει καλό κοντρόλ ο νεαρός μεσοεπιθετικός, χάνει μοναδική ευκαιρία ο Άρης…

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μεντί για φάουλ στον Γιαννιώτα.

30′ Έχει πέσει ο ρυθμός… Ο Άρης θα πρέπει να προσπαθήσει να πετύχει δεύτερο γκολ για να είναι πιο ήσυχος στον αγωνιστικό χώρο.

25′ Πρόβλημα τραυματισμού για τον Πουλίδο στο αριστερό του πόδι, διαμαρτυρήθηκε στον πάγκο ο Ισπανός.

18′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Καζναφέρη, λάθος στην άμυνα του Λεβαδειακού, δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή ο Αγκάνθο. Πιέζει για δεύτερο γκολ ο Άρης.

17′ Ο Μαχαίρας κάνει σέντρα σουτ, επικίνδυνη στιγμή για τον Άρη, μπλοκάρει ο Διούδης.

15′ Τέσσερις τελικές ο Άρης στο πρώτο τέταρτο.

14′ Κλέβει ο Αγκάνθο, στρώνεται η μπάλα στον Διαμαντάκο, το σουτ όμως περνάει αρκετά μέτρα εκτός εστίας.

12′ Ευκαιρία για τον Άρη! Κεφαλιά του Πουλίδο από κόρνερ λίγο έξω η μπάλα…

10′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου για σκληρό φάουλ στον Παπαστεριανό.

8′ Προσπαθεί να αντιδράσει ο Λεβαδειακός, προς το παρόν η άμυνα του Άρη δεν αντιμετωπίζει προβλήματα.

4′ Αντεπίθεση για τον Άρη, ο Αγκάνθο δεν περνάει τον Χοσέμι, κόρνερ για τον Άρη.

2′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον Άρη! Κόρνερ από τον Γιαννιώτα, κεφαλιά πάσα του Παπαστεριανού και με κεφαλιά ο Κοέλιο ανοίγει το σκορ! 1-0 ο Άρης

2′ Σέντρα του Τάτου, δεν πιάνει καλά το γυριστό σουτ ο Αγκάνθο!

Ο Άρης στη σέντρα.

Έτοιμες οι ομάδες για να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ (Παπαδόπουλος): Διούδης, Καζναφέρης, Πουλίδο, Παπαζαχαρίας, Ζαραδούκας, Κοέλιο, Παπαστεριανός, Τάτος, Γιαννιώτας, Διαμαντάκος, Αγκάνθο

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Ρομέου, Χοσέμι, Ζησόπουλος, Κόρμπος, Λισγάρας, Μουλόπουλος, Μεντί, Ακόστα, Βασιλείου, Μαχαίρας

Οι πάγκοι των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ: Βελλίδης, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης, Μαργαρίτης, Σουνάς, Ηρακλής

Λεβαδειακός: Τσιντώντας, Γεωργίου, Μπουμάλ, Καγιεχόν, Μίλιεβιτς, Μάρτινς, Νικολακάκης

* Εξαιρετική παράδοση έχει χτίσει κόντρα στο Λεβαδειακό, ο Άρης στη Θεσσαλονίκη. Οι «κίτρινοι» έχουν πετύχει στο Χαριλάου κόντρα στους Βοιωτούς επτά νίκες, έχουν υποστεί μόλις μία ήττα, ενώ έχουν παραχωρήσει και μία ισοπαλία.

* Επιστρέφει μετά από απουσία δυο αγωνιστικών ο Νταβίντ Αγκάνθο. Ο πρώτος σκόρερ του Άρη με 9 γκολ, ετοιμάζεται να πάρει και πάλι το… όπλο του και να βοηθήσει στην επίτευξη της νίκης.

*Στο στρατόπεδο του Λεβαδειακού, ο Γιώργος Παράσχος μετρά μόνο την απουσία του τιμωρημένου Μάουρο Πόϊ, έχοντας όλους τους υπόλοιπους παίκτες στη διάθεση του.

* Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Γιώργος Κομίνης του συνδέσμου Θεσπρωτίας. Βοηθοί του θα είναι ο Δημήτρης Γκάγκας από τη Λάρισα και ο Χρήστος Μαγιάννης από την Άρτα. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Δημήτρης Θάνος από τα Γρεβενά. Παρατηρητής διατησίας ορίστηκε ο Σπύρος Παπαδάκος από τη Λακωνία.