LIVE: Άρης – Ξάνθη 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης ξεκινάει από σήμερα τις μάχες στον μήνα της ίδιας του της επιβίωσης. Υποδέχεται την Ξάνθη (17:15) στο Κλεάνθης Βικελίδης, αναζητώντας την πρώτη νίκη του εντός έδρας νίκη και τη χαρά του «τρίποντου», την οποία έχει να γευτεί από τις 20 Οκτωβρίου (1-0 μέσα στη Βέροια). To PRESSARIS είναι στο Κλεάνθης Βικελίδης και θα σας μεταδώσει το pre game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Απίστευτο, ο Κάκος δίνει φάουλ στον Τσέμα από… μαρκάρισμα του… συμπαίκτη του!

90′ Τέσσερα λεπτά για καθυστερήσεις, σπάνε καρδιές στο Κλεάνθης Βικελίδης.

87′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μάνταλου μπήκε ο Σουάρες

88′: Σωτήρια προβολή του Μπαξεβανίδη στον Μανιά!

85′ Μπήκε ο Αγγελούδης αντί Βλάχου. Όλα για όλα ο Άρης

83′ Αηδία… Κάνει τον τραυματία από τον… αέρα ο Τσέμα.

82′ Ετοιμάζει Αγγελούδη ο Παπαδόπουλος.

80′ Γυριστό του Μανιά, η μπάλα φεύγει άουτ

78′ Φάουλ για τον Αρη στον άξονα, τρία μέτρα από την περιοχή του Τσέμα. Ο Μπακασέτας εκτελεί πάνω στον Τσέμα.

76′: Ο Κάκος αποβάλλει έπειτα από υπόδειξη του Κομίνη τον Μπιμπισίδη,

73΄Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μαρίν πέρασε ο Τριάδης

68′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ισοφαρίζει ο Μπακασέτας. Λάθος του Βάλλα ο Μπακασέτας κυνήγησε τη φάση, πρόλαβε τον Τσέμα και έκανε το 1-1.

67′ Καλή ευκαιρία του Μανιά απο κοντά στέλνει την μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.

65′ Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι.
61` Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, με τον Σουνά να αντικαθιστά τον Οικονομόπουλο.

58` Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Οικονομόπουλο να απομακρύνει πριν ο Σολτάνι κάνει το 0-2, μετά από σέντρα του Μαρίν.

56′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Βασιλακάκης, εκτός ο Γκαρσία.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη.

52΄ ΓΚΟΛ: Η Ξάνθη ανοίγει το σκορ με τον Μάνταλο μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία, μετά από τραγικό λάθος Πουλίδο.

50′ Κεφαλιά του Γιαννίτση, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, ο Τσέμα μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

Ετοιμάζει Σουνά ο Παπαδόπουλο

47′: Κακή έξοδος του Τσέμα έπειτα από εκτέλεση φάουλ, δεν την εκμεταλλεύτηκε ο Αγκάνθο.

46′ Ξεκίνημα στο β’ μέρος, με τον Άρη στη σέντρα. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Μοιρασμένο το ματς, με τη μπάλα να παίζεται κυρίως στο κέντρο, όπου κυριάρχησαν τα λάθη και τα φάουλ. Ματς χωρίς ρυθμό, που πήγε στη δύναμη. Δυο καλές φάσεις ο Αρης με Αγκάνθο, μια καλή κόντρα για την Ξάνθη.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

42′: Κίτρινη κάρτα σε Σολτάνι, Βλάχο για κοκορομαχία.

38′ Αντεπίθεση για την Ξάνθη, ο Σολτάνι έκανε παράλληλο γύρισμα, όμως ο Μαρίν δεν πρόλαβε μπροστά από την εστία του Διούδη.

30′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάτου, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Τσέμα. Καλή ευκαιρία που σπατάλησε ο Άρης.

28΄Κίτρινη στον Γκαρσία, φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη λίγα μέτρα έξω από την περιοχή.

25′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ στην κίνηση του Αγκάνθο, η μπάλα φεύγει άουτ.

22′ Ετοιμάζει τον Γιάννη Παπαδόπουλο, ο Άρης. Φεύγει με φορείο ο Καμινιώτης. Αναγκαστική αλλαγή στον αγώνα ο Παπαδόπουλος!

21′ Πρόβλημα με Καμινιώτη. Μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει…

14′ Φάση διαρκείας στα καρέ της Ξάνθης. Οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων διώχνουν τη μπάλα.

8′ Ο Βάλλας τραβάει από τη φανέλα τον Μανιά στη μεγάλη περιοχή. Ο Κάκος δεν βλέπει την παράβαση! Οι παίκτες του Άρη φωνάζουν και για χέρι στη συνέχεια της φάσης!

6′: Ο Αγκάνθο από καλή θέση σούταρε ψηλά άουτ! Πρώτη καλή φάση στο ματς!

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι με την Ξάνθη στη σέντρα!

* Οι ομάδες στο γήπεδο, λίγες στιγμές πριν το ξεκίνημα…

* H αγωνία χτυπάει… κόκκινο στο Κλεάνθης Βικελίδης. Οι ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια, πριν βγουν για τη σέντρα.