LIVE: Άρης-Ολυμπιακός 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στο χορτάρι δεν παίζουν ποδόσφαιρο τα λεφτά. Στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Κερδίζει αυτός που το θέλει πιο πολύ. Αν μη τι άλλο ουδείς παραγνωρίζει ότι σήμερα (19.30) στο “Κλεάνθης Βικελίδης” θα τεθούν αντιμέτωπες δύο ομάδες με διαφορετική ποιότητα, όμως όλοι οι φίλαθλοι του Άρη θέλουν να δουν τουλάχιστον τούτο: Τους παίκτες της ομάδας να δείχνουν στο γήπεδο ότι το θέλουν πιο πολύ! Το PRESSARIS είναι στο Κλεάνθης Βικελίδης και θα σας μεταφέρει το pregame, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό και το τρίτο ημίχρονο… Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Ολυμπιακός 0-2

88′ Τετ α τετ του Σαβιόλα με τον Διούδη, νικητής ο τερματοφύλακας του Άρη.

84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Ιμπαγάσα στη θέση του Ντομίνγκεζ.

83′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, εκτελεί ο Μασάντο, διώχνει η άμυνα του Άρη.

79′ Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, ο Κοτσαρίδης στη θέση του Οικονομόπουλου.

78′ Φάουλ και κάρτα του Αβραάμ πάνω στο Σουνά, δεν έδωσε τίποτα ο Παππάς.

77′ Νέο κόρνερ για τον Άρη, πάλι από τον Τάτο, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο.

77′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Σαβιόλα στη θέση του Βάις.

74′ Κόρνερ για τον Άρη, διώχνει ο Ρομπέρτο.

73′ Αλλαγή για τον Άρη, ο Τσουκάνης αντί του Αγκάνθο.

71′ Ο Τάτος προσπάθησε να “κρεμάσει” τον Ρομπέρτο, τελευταία στιγμή έδιωξε ο Ισπανός τεχνικός.

65′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Εντινγκά στη θέση του Κάμπελ.

62′ Αλλαγή για τον Άρη, ο Σουνάς στη θέση του Σταυρόπουλου.

61′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Μανιά, αλλά το σουτ δεν ήταν καλό. Στην εξέλιξη της φάσης ο Αγκάνθο έκανε την προβολή, αλλά ήταν οφσάιντ.

60′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό μετά την κάθετη του Ντομίνγκεζ στον Βάις, ο οποίος πλάσαρε τον Διούδη, αλλά ο πορτιέρο του Άρη απέκρουσε.

48′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη από χέρι του Μιγκέλ Τόρες. Εκτελεί δυνατά ο Τάτος, αλλά αποκρούει ο Ρομπέρτο! Ευκαιρία για τους κίτρινους!

Ημίχρονο: Άρης – Ολυμπιακός 0-2

42′ Εκτελεί το φάουλ ο Τάτος, κεφαλιά του Έλσνερ, άουτ η μπάλα.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Βάις για φάουλ στον Καραγκούνη. Ο Παππάς λανθασμένα δεν άφησε το πλεονέκτημα.

35′ Προσπαθεί ο Άρης να αντιδράσει, αλλά δυσκολεύεται πολύ να αλλάξει περισσότερες από 2-3 πάσες και να αναπτυχθεί…

27′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Βάις βρήκε χώρο, μπήκε στη περιοχή, είδε το κενό στην άμυνα και με σουτ έστειλε τη μπάλα στην κλειστή γωνία του Διούδη για το 0-2.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Σιόβα για μαρκάρισμα στον Αγκάνθο.

18′ Ευκαιρία για τον Άρη σε κόντρα επίθεση. Ο Τάτος βρήκε τον Μανιά από τα αριστερά, συρτή σέντρα του τελευταίου, δεν πρόλαβε ο Αγκάνθο να κάνει την προβολή!

17′ Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο για φάουλ στον Ολαϊτάν.

17′ Κλέψιμο του Τάτου, μπήκε στη περιοχή ο παίκτης του Άρη, δεν πρόλαβε να σουτάρει, ανατράπηκε και δεν δόθηκε πέναλτι από τον Παππά!

15′ Ο Ολυμπιακός έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα.

10′ Σουτ του Ντομίνγκεζ, ψηλά έξω η μπάλα…

6′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Ντομίνγκεζ.  Ο Βάις βρήκε εξαιρετικά τον Αργεντινό και αυτός δεν αστόχησε.

5′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Κάμπελ να σουτάρει, αλλά ο Διούδης απέκρουσε σωστά.

3′ Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά, παιχνίδι κέντρου με ανούσιες μονομαχίες…