LIVE: Άρης – Ολυμπιακός 59-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης υποδέχεται σε λίγη ώρα τον Ολυμπιακό στο Αλεξάνδρειο για την 21η αγωνιστική και θέλει να διεκδικήσει μέχρι τέλους τις πιθανότητες νίκης που του αναλογούν. Ο αντίπαλος είναι ποιοτικότερος, αλλά έρχεται στο “Nick Galis Hall” με τρεις σημαντικές απουσίες, τις οποίες θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν οι παίκτες του Μίλαν Μίνιτς. Το PRESSARIS βρίσκεται στο Παλέ και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Ολυμπιακός 59-64

40′ (1”) Τρίποντο άστοχο από τον Πελεκάνο.

40′ (8,1”) Άστοχος ο Σλούκας, επιθετικό ριμπάουντ από τον Ντάνστον και καλάθι (59-64).

40′ (32,5”) Άστοχος ο Σλούκας, χάνει το ριμπάουντ ο Σαρικόπουλος…

40′ (50,7”) Βολές για τον Μποχωρίδη, 1/2 και 59-62.

39′ (1.11) Λάθος του Μάντζαρη.

39′ Νέο καλάθι από τον Ντάνστον (58-62).

38′ Ο Ντάνστον βάζει τον Ολυμπιακό μπροστά (58-60). Τάιμ άουτ για τον Μίνιτς. Απομένουν 2:36 για το φινάλε.

37′ Ισοφαρίζει ο Πέτγουεϊ (58-58).

36′ Ο Μποχωρίδης διατηρεί τον Άρη μπροστά (58-56).

35′ Ο Λοτζέσκι ισοφαρίζει (56-56).

34′ Κάρφωμα του Ντάνστον και 56-54.

Τάιμ άουτ από τον Μίνιτς, απομένου 6:35 για το φινάλε.

33′ Βολές για τον Ντάνστον, 1/2 και 56-52.

33′ Απίθανο καλάθι από τον Μούρτο και 56-51!

31′ Βολές για τον Μούρτο, ο Άρης μπροστά με 54-51.

31′ Τρίποντο από τον Παπαπέτρου (52-51).

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Ολυμπιακού 52-48

30′ Τρίποντο από τον Γκίκα στη λήξη του δεκαλέπτου και 52-48!

30′ Ο Περπέρογλου μειώνει (49-48).

30′ Ο Μούρτος κάνει το 49-46 από ασίστ του Αθηναίου.

29′ 1/2 βολές από τον Σίμονς (47-46).

28′ Απαντάει ο Λοτζέσκι (47-45).

28′ Τρίποντο από τον Γκίκα και 47-43!

27′ Ο Λοτζέσκι μετά από ώρα σκοράρει (44-43).

24′ Ο Βεζένκοφ σκοράρει (44-41).

24′ Ο Μάντζαρης μειώνει (42-41).

23′ Ο Βεζένκοφ κάνει το 42-39.

22′ Τρίποντο από τον Μάντζαρη (40-39).

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Ολυμπιακός 40-36

Απομένουν 2,1” για το φινάλε του ημιχρόνου, τάιμ άουτ από τον Μπαρτζώκα.

20′ Τρίποντο από τον Πελεκάνο στη λήξη της επίθεσης του Άρη και 40-36. Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους κίτρινους στην φάση αυτή…

20′ Μειώνει ο Κόλινς (37-36).

20′ Ασίστ του Μποχωρίδη στον Βεζένκοφ και 37-34. Τάιμ άουτ από τον Μπαρτζώκα!

19′ Ο Μποχωρίδης με εξαιρετική ενέργεια κάνει το 35-34.

19′ Ο Λοτζέσκι σκοράρει (33-34).

18′ Ο Πελεκάνος βάζει τον Άρη μπροστά (33-32).

17′ 1/2 βολές για τον Μποχωρίδη και 31-32.

17′ Ο Μποχωρίδης μειώνει με ταμπλό (30-32).

17′ Νέο καλάθι από τον Καββαδά (28-32).

16′ Ο Καββαδάς σκοράρει (28-30).

16′ Βολές για τον Χαρίση, ισοφαρίζει ο Άρης (28-28).

15′ Καλάθι και φάουλ από τον Σλούκα (26-27). Μετά το τάιμ άουτ η βολή… Το σκορ γίνεται 26-28.

15′ Εύστοχος ο Πελεκάνος και 26-25!

15′ Ο Σλούκας σκοράρει (24-25).

14′ 2/2 βολές από τον Χαρίση και 24-23.

13′ 2/2 βολές από τον Μούρτο και 22-23.

13′ Τρίποντο από τον Πέτγουεϊ (20-23).

12′ Ισοφαρίζει ο Αθηναίου (20-20).

11′ Τρίποντο από τον Σλούκα (18-20).

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Ολυμπιακός 18-17

9′ Ο Μάντζαρης απαντάει γρήγορα (18-17).

8′ Ο Σαρικόπουλος κάνει το 18-15.

8′ Βολές για τον Ντάνστον, 0/2 και παραμένει το 16-15.

7′ Νέο κάρφωμα από τον Ντάνστον (16-15).

7′ Κάρφωμα του Ντάνστον (16-13).

7′ Τρίποντο από τον Αθηναίου και 16-11.

6′ Ασίστ του Αθηναίου, κάρφωμα του Χαρίση και 13-11.

5′ Ο Λοτζέσκι ισοφαρίζει (11-11).

5′ Ο Βεζένκοφ οργιάζει (11-9).

4′ Ο Ντάνστον ισοφαρίζει (9-9).

4′ Ο Βεζένκοφ κάνει το 9-7 με λέι απ και φτάνει τους 7 πόντους!

3′ Ο Βεζένκοφ ισοφαρίζει (7-7).

3′ Καλάθι και φάουλ από τον Ντάνστον (5-4). Επιθετικό ριμπάουντ του Ολυμπιακού και τρίποντο του Λοτζέσκι (5-7).

2′ Ο Λοτζέσκι μειώνει (5-2).

2′ Ο Πελεκάνος με λέι απ κάνει το 5-0.

1′ Τρίποντο από τον Βεζένκοφ και 3-0.

Η πεντάδα του Άρη: Μποχωρίδης, Αθηναίου, Πελεκάνος, Βεζένκοφ, Χαρίσης.

Η πεντάδα του Ολυμπιακού: Μάντζαρης, Λοτζέσκι, Παπαπέτρου, Πέτγουεϊ, Ντάνστον.

Χειροκροτήθηκε ο Κώστας Σλούκας στην παρουσίαση του Ολυμπιακού.

Η 12αδα του Άρη: Μποχωρίδης, Πελεκάνος, Γκίκας, Τσακαλέρης, Ασημακόπουλος, Πουλιανίτης, Χαρίσης, Λαρεντζάκης, Βεζένκοφ, Σαρικόπουλος, Μούρτος, Αθηναίου.

Η 12αδα του Ολυμπιακού: Πέτγουεϊ, Ντάνστον, Περπέρογλου, Παπαπέτρου, Σλούκας, Κόλινς, Σίμονς, Λοτζέσκι, Αγραβάνης, Μάντζαρης, Καββαδάς, Χριστοδούλου.

Βγήκαν οι δύο ομάδες στο γήπεδο για την προθέρμανση.

Με την επετειακή “χρυσή” εμφάνιση θα αγωνιστεί ο Άρης σήμερα κόντρα στον Ολυμπιακό.