LIVE: Άρης – Πανελευσινιακός 68-55 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης υποδέχεται σε λίγη ώρα (17.00) στο Αλεξάνδρειο τον Πανελευσινιακό για την 17η αγωνιστική και θέλει να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τη νίκη μέσα στα Ιλίσια, εξασφαλίζοντας την όγδοη φετινή του νίκη. Απόντες από τη σημερινή αναμέτρηση είναι οι τραυματίες Σαρικόπουλος και Τσακαλέρης, με πρόβλημα θα αγωνιστεί ο Χαρίσης, όμως ο Άρης δεν έχει περιθώρια για άλλες απώλειες στην έδρα του. Το PRESSARIS είναι στο Αλεξάνδρειο και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Πανελευσινιακός 68-55

40′ Αντιαθλητικό φάουλ του Χαρίση στον Μαντζιώρη, το σκορ γίνεται 68-55.

39′ Καλάθι από τον Κυριακόπουλο και 68-53.

38′ Τρίποντο του Μαγκουνή και 68-51.

38′ Ο Χαρίσης κάνει το 68-48.

37′ Εντυπωσιακό κόψιμο του Πελεκάνου στον Μαγκουνή στον αιφνιδιασμό, παραμένει το 66-48.

36′ Ο Πελεκάνος σκοράρει (66-48).

34′ Βολές για τον Νίκου, μειώνει ο Πανελευσινιακός σε 64-48.

34′ Εύστοχος ο Πάσαλιτς και 64-46.

Τρία λεπτά χωρίς καλάθι ο Άρης στην τέταρτη περίοδο.

32′ Με βολές ο Τσιάκος κάνει το 62-46.

31′ Ο Εζιούκου μειώνει σε 62-44.

31′ Βολές για τον Τσιάκο και 62-42.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Πανελευσινιακός 62-40

30′ Τρίποντο του Χαντ και 62-40.

28′ Καλάθι και φάουλ για τον Ασημακόπουλο και 59-40.

28΄ Κλέψιμο από τον Πελεκάνο και καλάθι στον αιφνιδιασμό (56-35). Τάιμ άουτ από την Ελευσίνα.

27′ Τρίποντο από τον Μποχωρίδη και 54-35!

27′ Ο Μαγκουνής μειώνει σε 51-35.

27′ Βολές για τον Μποχωρίδη, ο Άρης στο +18 (51-33).

26′ Ο Βεζένκοφ σκοράρει (49-33).

25′ Καλάθι και φάουλ από τον Εζιούκου, ο Πανελευσινιακός μειώνει σε 47-33.

24′ Τρίποντο του Ασημακόπουλου (47-31).

23′ 2/2 βολές για Βεργίνη και 44-31.

23′ Βολές για τον Ασημακόπουλο και 42-31.

23′ Τρίποντο από τον Τσιάκο (41-31).

22′ Εύστοχος ο Εζιούκου (41-28).

21′ Διορθώνει το λάθος του ο Καραποστόλου με τρίποντο (41-26).

21′ Κλέψιμο και κάρφωμα του Εζιούκου (38-26).

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Πανελευσινιακός 38-24

20′ Τρίποντο από τον Πελεκάνο και 38-24!

20′ 1/2 βολές για τον Λιακόπουλο (35-24).

20′ Μειώνει ο Λιακόπουλος (35-23).

19′ Τρίποντο από τον Καραποστόλου και 35-21!

18′ Καλάθι και φάουλ από τον Χαρίση από ασίστ του Τσιάρα, ο Άρης προηγείται με 32-21.

18′ Καλάθι και φάουλ από τον Πελεκάνο (30-21), η βολή μετά το τάιμ άουτ. Άστοχος αλλά η μπάλα και πάλι για τον Άρη.

17′ Καλάθι και φάουλ για τον Τσιάρα! Το σκορ γίνεται 28-21, στους 13 ο Τσιάρας.

17′ Βολές για τον Εζιούκου, το σκορ γίνεται 26-21.

16′ Ο Πάσαλιτς σκοράρει και κάνει το 26-19.

15′ Ο Γκίμπσον κάνει το 24-19.

14′ Ο Τσιάρας εύστοχος και πάλι (24-17).

13′ Ο Εζιούκου μειώνει σε 22-17.

11′ Αντιαθλητικό φάουλ υπέρ του Χαντ, το σκορ γίνεται 22-15, η μπάλα για τον Άρη.

11′ Τρίποντο από τον Ασημακόπουλο και 20-15!

Ο Άρης παίζει καλή άμυνα, αλλά είναι άστοχος στην επίθεση έχοντας 5/12 δίποντα και 1/8 τρίποντα. Σε κακή μέρα προς το παρόν ο Πάσαλιτς με 0/4 σουτ. Εξαιρετικό δεκάλεπτο για τον Τσιάρα με 9 πόντους.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Πανελευσινιακός 17-15

9′ Ο Γκίμπσον μειώνει σε 17-15.

9′ Εύστοχος ο Βεργίνης και 17-13.

9′ Βολές για το Νίκου, το σκορ γίνεται 15-13.

9′ Βολές για τον Βεργίνη από 5ο ομαδικό φάουλ του Πανελευσινιακού. Το σκορ γίνεται 15-12.

8′ Ο Λιακόπουλος κάνει το 13-12.

8′ Κλέψιμο από τον Πελεκάνο και 13-10.

7′ Λέι απ από τον Βεργίνη και 11-10.

7′ Δίποντο από τον Λιακόπουλο και προβάδισμα για την Ελευσίνα (9-10).

6′ Τρίποντο του Γκίμπσνο (9-8).

5′ Κάρφωμα από τον Τσιάρα και 9-5!

4′ Καλάθι και φάουλ από τον Μαγκουνή, μειώνει ο Πανελευσινιακός (7-5).

4′ Νέο καλάθι από τον Τσιάρα (7-2), έχει σκοράρει όλους τους πόντους του Άρη!

3′ Βολές για τον Τσιάρα, που παίρνει πολλές επιθέσεις. Το σκορ γίνεται 5-2.

3′ Μειώνει ο Λιακόπουλος (3-2).

3′ Τρίποντο από τον Τσιάρα και 3-0.

Η πεντάδα του Άρη: Μποχωρίδης, Πάσαλιτς, Πελεκάνος, Τσιάρας, Χαρίσης.

Η πεντάδα του Πανελευσινιακού: Λιακόπουλος, Δημάκος, Μαγκουνής, Εζιούκου, Γκίμπσον.

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Παρών στο γήπεδο και ο πρόεδρος του ΕΣΑΚΕ, Γιώργος Χαλβατζάκης.

Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Η 12αδα του Άρη: Πάσαλιτς, Χαντ, Πελεκάνος, Βεζένκοφ, Τσιάρας, Ασημακόπουλος, Καραποστόλου, Χαρίσης, Μποχωρίδης Ν., Μούρτος, Βεργίνης, Δήμας.

Η 12αδα του Πανελευσινιακού: Κυριακόπουλος, Νίκου, Παπανικολόπουλος, Παπανικολάου, Δημάκος, Γκίμπσον, Μαγκουνής, Λιακόπουλος, Τσιάκος, Μαντζιώρης, Αβραμίδης, Εζιούκου.

Φίλαθλοι του Πανελευσινιακού βρίσκονται στην θύρα 1 και τραβούν αναμνηστικές φωτογραφίες στο Αλεξάνδρειο!