LIVE: Άρης – Πανιώνιος 75-66 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης ετοιμάζεται για την ισοφάριση. Θέλει πολύ να πάει τη σειρά με τον Πανιώνιο σε τρίτο παιχνίδι και θέλει να το κάνει για έναν λόγο ακόμα. Η φανέλα με το Νο6 κρέμεται από την οροφή της σάλας “Νίκος Γκάλης”, που σήμερα έχει πρεμιέρα! Με το ίδιο πάθος, την ίδια θέληση και την ίδια προσήλωση στον στόχο θέλουν να μπουν οι παίκτες στο παρκέ για τον δεύτερο αγώνα της σειράς. Το PRESSARIS βρίσκεται στο “Nick Galis Hall” και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης, καθώς και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Πανιώνιο 75-66

40′ Ο Γιάνκοβιτς μειώνει σε 64-66, βολές για τον Μούρτο (0,7”) και 75-66.

40′ Λάθος του Αθηναίου στα 21”, βολές για τον Πάσαλιτς (20”) και 74-64.

40′ Στα 26” ο Χαρίσης στις βολές, ο Άρης μπροστά με 73-64.

40′ Ο Μούρτος κόβει τον Παππά στα 33”. Άστοχο τρίποντο του Αθηναίου στα 30”.

40′ Στα 40,3” βολές για τον Πάσαλιτς, 1/2 και 71-64.

40′ Ο Γιάνκοβιτς μειώνει σε 70-64 (44”).

40′ Βολές για τον Βεργίνη (51,5”), 1/2 και 70-62.

40′ Βολές για τον Παππά (53,2”), ο Πανιώνιος μειώνει σε 69-62.

40′ Βολές για τον Χαρίση (58”), ο Άρης μπροστά με 69-60.

40′ Στα 58” άστοχο 3π. του Γιάνκοβιτς. Η μπάλα για τον Άρη. Νέο τάιμ άουτ.

39′ Στα 1.09 άστοχο τρίποντο του Κις, στα 1.05 βολές για τον Βεργίνη και 68-60.

39′ Βολές για τον Πελεκάνο (1.12), το σκορ γίνεται 66-60. Τάιμ άουτ από τον Σφαιρόπουλο.

39′ Άστοχος ο Παππάς στα 1.23.

39′ Ο Καραποστόλου στις βολές (1.39), 1/2 και 64-60.

38′ Τρίποντο του Μπατή (63-60).

37′ Βολές για τον Μούρτο από το τέταρτο φάουλ του Μπατή, ο Άρης μπροστά με 63-57.

37′ Νέο καλάθι του Μούρτου και 62-57!

37′ Κάρφωμα του Μπόγρη (60-57).

36′ Τρίποντο του Γιάνκοβιτς, μειώνει ο Πανιώνιος (60-55).

35′ Σκοράρε ο Χαρίσης (60-52).

35′ Ο Πανιώνιος πιέζει να γυρίσει στο ματς και μόλις τώρα έκανε το πρώτο του φάουλ…

34′ Τρίποντο του Κις (58-52).

34′ Σκοράρει ο Καραποστόλου (58-49).

33′ Μειώνει ο Μπόγρης (56-49).

33′ Νέο κάρφωμα του Πελεκάνου και 56-47.

32′ Ο Αθηναίου μειώνει σε 54-47.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Πανιώνιος 54-45

30′ Ο Καρακατσούνης εφευρίσκει βήματα του Μούρτου! Κάνει ότι μπορεί, αλλά…

30′ Κλέψιμο του Καραποστόλου, αντιαθλητικό του Μπατή στα 7” πριν το τέλος της περιόδου. Το σκορ γίνεται 54-45. Η μπάλα για τον Άρη.

30′ Κλέψιμο του Βεργίνη και καλάθι στον αιφνιδιασμό (53-45)!

30′ Ο Μούρτος κάνει το 51-45.

29′ Βολές για τον Αθηναίου, το σκορ γίνεται 49-45.

29′ Ο Βεργίνης σκοράρει (49-43).

29′ Καλάθι και φάουλ για τον Πέιν (47-43).

28′ Βολές για τον Καββαδά, 1/2 και 47-41.

27′ Κλέψιμο του Πελεκάνου και κάρφωμα στον αιφνιδιασμό (47-40) και το Παλέ παίρνει φωτιά!

27′ Ο Ασημακόπουλος σκοράρει (45-40).

26′ Ο Μπόγρης μειώνει (43-40).

25′ Τρίποντο από τα 9 μέτρα για τον Πάσαλιτς και 43-38!

25′ Ασίστ του Μούρτου, κάρφωμα του Χαρίση και 40-38.

25′ Ο Παππάς κάνει το 38-38.

24′ Ο Χαρίσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκοράρει (38-36).

24′ Ισοφαρίζει ο Μπόγρης (36-36).

23′ Βολές για τον Τσιάρα από το τρίτο φάουλ του Μίλμπουρν. Το σκορ γίνεται 36-34.

22′ Ο Παππάς μειώνει (35-34).

21′ Ο Τσιάρας σκοράρει (35-32).

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Πανιώνιος 33-32

19′ Τρίποντο του Γιάνκοβιτς και ο Πανιώνιος μειώνει στον πόντο (33-32). Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

19′ Ο Μπατής σκοράρει (33-29).

19′ Βολές για τον Πελεκάνο, 1/2 και 33-27.

18′ Βολές για τον Κις, οι Βολιώτες διαιτητές (Καρακατσούνης, Δεσλής) έχουν χάσει τη μπάλα… Το σκορ γίνεται 32-27.

18′ Ο Πελεκάνος σκοράρει και κάνει το 32-25!

17′ Βολές για τον Χαντ και 30-25.

17′ Βολές για τον Αθηναίου, το σκορ γίνεται 28-25.

17′ Κλέψιμο του Βεργίνη, σκοράρει ο Πελεκάνος (28-24).

16′ Ο Μπατής σκοράρει και μειώνει (26-24).

Ο Καρακατσούνης πάει να τινάξει το παιχνίδι στον αέρα με τρία σερί σφυρίγματα υπέρ του Πανιωνίου, τα δύο με την κατοχή στον Άρη!

15′ Ο Καββαδάς σκοράρει (26-22).

14′ Ο Μπατής μειώνει (26-20).

12′ Βολές του Πέιν και 26-18.

12′ Σκοράρει ο Χαρίσης και 26-16.

11′ Τρίποντο του Μπατή (24-16).

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Πανιώνιος 24-13

9′ Τεχνική ποινή στον πάγκο του Πανιωνίου, βολές για τον Βεργίνη και 24-13.

9′ Τρίποντο του Πάσαλιτς και 22-13!

8′ Μειώνει ο Μπατής σε 19-13.

8′ Βολές για τον Βεργίνη, το σκορ γίνεται 19-11.

8′ Δύο βολές για τον Πέιν από το 2ο φάουλ του Μούρτου, ο Πανιώνιος μειώνει σε 17-11.

7′ Εξαιρετική προσπάθεια για τον Βεργίνη και 17-9! Τάιμ άουτ από τον Σφαιρόπουλο.

7′ Βολές για τον Βεργίνη, ο Άρης προηγείται με 15-9.

6′ Καλάθι και φάουλ από τον Τσιάρα μετά από επιθετικό ριμπάουντ. Ο Άρης μπροστά με 13-9.

5′ Ο Πελεκάνος κάνει το 10-7!

4′ Ο Τσιάρας ξανά στον αιφνιδιασμό κάνει το 8-7!

4′ Εύστοχος ο Τσιάρας και 6-7.

3′ Βολές για τον Γιάνκοβιτς και 4-7.

3′ Σκοράρει ο Παππάς (4-5).

2′ Κάρφωμα του Μούρτου και 4-3!

1′ Μειώνει ο Πάσαλιτς με λέι απ (2-3).

1′ Τρίποντο από τον Μίλμπουρν (0-3).

Παρών στον αγώνα και ο υποψήφιος πρόεδρος της ΠΑΕ, Δημήτρης Ηλιάδης μαζί με συνεργάτες του.

Ολιγόλεπτη καθυστέρηση γιατί πετάχτηκαν χαρτάκια.

Η πεντάδα του Άρη: Μούρτος, Πάσαλιτς, Πελεκάνος, Τσιάρας, Χαρίσης.

Η πεντάδα του Πανιωνίου: Αθηναίου, Παππάς, Γιάνκοβιτς, Μίλμπουρν, Μπούκερ.

Έγινε η παρουσίαση των ομάδων, όλα έτοιμα να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Η 12αδα του Άρη: Πάσαλιτς, Χαντ, Πελεκάνος, Τσιάρας, Ασημακόπουλος, Καραποστόλου, Χαρίσης, Μποχωρίδης, Σαρικόπουλος, Μούρτος, Βεργίνης, Δήμας.

Η 12αδα του Πανιωνίου: Μπόγρης, Πέιν, Αθηναίου, Κις, Μίλμπουρν, Αθανασούλας, Μπατής, Γιάνκοβιτς, Καββαδάς, Παππάς, Αγραβάνης, Μπούκερ.

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Χριστοδούλου, Καρακατσούνης, Δεσλής.

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρώην αρχηγός του Άρη, Γιάννης Λάππας.

Βγήκε ο Άρης μέσα σε χειροκροτήματα.

Βγήκε ο Πανιώνιος, χλιαρές αποδοκιμασίες.

Οι παίκτες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια. Σε λίγη ώρα θα βγουν για την κανονική προθέρμανση. Ο κόσμος αρχίζει και μπαίνει στο Παλέ, έχει αρκετό κόσμο εκτός γηπέδου…

Πηγαδάκι Χαντ και Μπούκερ στο κέντρο του γηπέδου…

Ο Μιχάλης Πελεκάνος, ο Λευτέρης Μποχωρίδης, ο Τζέρεμι Χαντ και ο Σπύρος Μούρτος έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για τα πρώτα σουτ. Γιάνκοβιτς, Μπατής, Μπούκερ, Αγραβάνης και Μίλμπουρν κάνουν το ίδιο από τον Πανιώνιο.