LIVE: Ηλυσιακός – Άρης 62-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης έχει την παράδοση με το μέρος του και θέλει σε λίγη ώρα να την διευρύνει. Δεν έχει χάσει ποτέ από τον Ηλυσιακό και θα επιδιώξει να πετύχει την 10η νίκη του επί της αθηναϊκής ομάδας, όντας για πρώτη φορά πλήρης μετά από δύο μήνες. Πρωτίστως θέλει τη νίκη σήμερα για να καλύψει την εντός έδρας ήττα του από το Ρέθυμνο το περασμένο Σάββατο. Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει με κάθε λεπτομέρεια την εξέλιξη του αγώνα για την 16η αγωνιστική. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Ηλυσιακός – Άρης 62-64

40′ Ο Χατζής μειώνει σε 62-64. Απομένουν 3”, λάθος του Πάσαλιτς, τρίποντο από τον Στόγκλιν, άστοχος και ο Άρης κερδίζει!

40′ Βολές για τον Πάσαλιτς στα 14”, 1/2 και 60-64.

40′ Τρίποντο για τον Στόγκλιν (60-63) στα 17”.

40′ Βολές για τον Ασημακόπουλο, το σκορ γίνεται 57-63.

40′ Συνεχόμενα φάουλ από τους παίκτες του Ηλυσιακού για να οδηγήσουν τον Άρη στις βολές. Απομένουν 31”

Τάιμ άουτ για τον Άρη.

40′ Στα 36” βολές για τον Γκάρισον, ο Ηλυσιακός μειώνει σε 57-61.

40′ Άστοχος ο Χατζής, ριμπάουντ από τον Πελεκάνο, του κάνουν φάουλ και δίνουν βήματα οι διαιτητές!!! Απομένουν 38”

Τάιμ άουτ από τον Ηλυσιακό στα 50” πριν το φινάλε.

40′ Κλέβει ο Πάσαλιτς και σκοράρει τον αιφνιδιασμό! Ο Άρης μπροστά με 56-61.

39′ Άστοχος ο Πάσαλιτς, άστοχος και ο Στόγκλιν.

39′ Φάουλ υπέρ του Άρη, πάνω στον Πελεκάνο. Μόλις ένα ομαδικό φάουλ για τον Ηλυσιακό σε αυτό το δεκάλεπτο!!!

39′ Βολές για τον Αράπη, 0/2 και παραμένει το 56-59.

38′ Ο Γκάρισον μειώνει σε 56-59.

Τάιμ άουτ από τον Ηλυσιακό.

38′ Καλάθι από τον Ασημακόπουλο, ο Άρης μπροστά με 54-59.

38 Άστοχος ο Στόγκλιν, το ριμπάουντ ο Πελεκάνος.

37′ Εύστοχος ο Πάσαλιτς, κρίσιμο καλάθι για τον Άρη και 54-57.

37′ Τεχνική ποινή στον πάγκο του Άρη, βολές για τον Χατζή, μειώνει με βολές σε 54-55.

37′ Βολές για τον Χατζή, ο Ηλυσιακός μειώνει σε 53-55.

36′ Ο Ασημακόπουλος ευστοχεί (51-55) από ασίστ του Πελεκάνου.

35′ Τρίποντο από τον Χαντ και ο Άρης παίρνει και πάλι το προβάδισμα με 51-53!

34′ Νέο καλάθι από τον Πελεκάνο, από ασίστ του Βεζένκοφ, ο Άρης μειώνει στον πόντο (51-50).

32′ Καλάθι από τον Πελεκάνο και 51-48.

31′ Ο Άρης χάνει πολλές βολές και του στοιχίζει… 1/2 και από τον Πάσαλιτς και 51-46.

31′ Νέο τρίποντο από τον Στόγκλιν (51-45).

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Ηλυσιακός – Άρης 48-45

30′ Τρίποντο από τον Στόγκλιν και 48-45.

30′ Ο Στόγκλιν δεν χάνει βολές (10/10), ο Ηλυσιακός ισοφαρίζει (45-45).

30′ 1/2 βολές για τον Πελεκάνο και 43-45.

29′ 1/2 βολές για τον Χαντ, ο Άρης μπροστά με το εύθραυστο 43-44.

28′ Τρίποντο από τον Αποστολίδη και 43-43.

28′ Βολές για τον Πάσαλιτς από φάουλ του Κρίπι, ο Άρης μπροστά με 40-43.

28′ Βολές για τον Στόγκλιν και πάλι, 2/2 και 40-42.

27′ Τρίποντο του Πελεκάνου και 38-42.

27′ Ο Στόγκλιν με βολές μειώνει σε 38-39.

26′ Κακό επιθετικά και το τρίτο δεκάλεπτο και για τις δύο ομάδες. Ο Άρης προηγείται με 6-4 στο επιμέρους σκορ.

25′ Πρώτο τρίποντο από τον Πάσαλιτς στο παιχνίδι και 36-39!

22′ 1/2 βολές για τον Πελεκάνο και 36-36.

22′ Ο Γκάρισον σκοράρει (36-35).

22′ Με 2/2 βολές του Πελεκάνου ο Άρης και πάλι μπροστά (34-35).

21′ Ο Στόγκλιν σκοράρει και κάνει το 34-33.

Οι κίτρινοι χωρίς να κάνουν καλή εμφάνιση προηγούνται μέσα στα Ιλίσια, έχοντας 12/31 σουτ εντός παιδιάς. Ο Στόγκλιν και ο Αναγκόνιε είναι οι δύο πιο επικίνδυνοι παίκτες από τον Ηλυσιακό. Λίγα λάθη για τον Άρη (6), αλλά χαμένα ριμπάουντ και αστοχία δεν του επέτρεψαν να ξεφύγει.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ηλυσιακός – Άρης 32-33

20′ Ο Χαρίσης βάζει τον Άρη και πάλι μπροστά (32-33).

20′ Ο Πελεκάνος μειώνει σε 32-31.

19′ Λάθος του Ασημακόπουλου, νέο καλάθι από τον Στόγκλιν (32-29).

18′ Ο Στόγκλιν κάνει το 30-29.

17′ 1/2 βολές για τον Ασημακόπουλο και 28-29.

17′ Ισοφάρισε ο Αναγκόνιε με εύστοχο τρίποντο (28-28).

17′ Τάιμ άουτ από τον Βαγγέλη Αγγέλου.

16′ Ο Χαρίσης ευστοχεί και κάνει το 25-28.

16′ Απαντάει ο Αναγκόνιε (25-26).

15′ Τρίποντο από τον Βεργίνη και 23-26!

15′ Βολές για τον Τσιάρα, το σκορ γίνεται 23-23.

15′ 2/2 βολές από τον Καυκή και 23-22.

14′ Ο Καυκής μειώνει σε 21-22.

14′ 2/2 βολές από τον Καραποστόλου (19-22).

13′ Καλάθι από τον Πελεκάνο, ο Άρης μπροστά με 19-20!

13′ 1/2 βολές για τον Αναγκόνιε (19-18).

12′ Εύστοχος ο Καραποστόλου, ισοφαρίζει ο Άρης (18-18).

12′ Ο Αναγκόνιε καρφώνει και κάνει το 18-16.

11′ Απαντάει ο Πάσαλιτς (16-16).

11′ Ο Κρίπι σκοράρει και κάνει το 16-14.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Ηλυσιακός – Άρης 14-14

10′ Ισοφαρίζει ο Βεργίνης (14-14).

9′ Ο Καυκής δίνει προβάδισμα στον Ηλυσιακό (14-12).

8′ Κάρφωμα από τον Γκάρισον και ισοπαλία (12-12).

7′ Ο Γκάρισον στον αιφνιδιασμό κάνει το 10-9, απαντάει άμεσα ο Βεργίνης με τρίποντο (10-12)!

6′ Ο Στόγκλιν παραμένει ο μόνος παίκτης που σκοράρει από τον Ηλυσιακό. Με 2/2 βολές μείωσε σε 8-9.

5′ Τρίποντο από τον Χαντ, ο Άρης πέρασε μπροστά με 6-9!

5′ Εκατέρωθεν άστοχες επιθέσεις στα δύο προηγούμενα λεπτά, ισοφαρίζει με 2/2 βολές ο Πελεκάνος (6-6).

3′ 2/2 βολές για τον Στόγκλιν, 6-4 ο Ηλυσιακός.

3′ Ο Μποχωρίδης έχει πάει στο ξεκίνημα πάνω στον Στόγκλιν, αλλά συμπλήρωσε γρήγορα δύο φάουλ. Στη θέση του ο Χαντ.

2′ Ο Πάσαλιτς με επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ισοφαρίζει (4-4).

2′ Και πάλι ο Στόγκλιν σκοράρει για τον Ηλυσιακό (4-2).

1′ Ισοαφαρίζει ο Τσιάρας (2-2)

1′ Ο Στόγκλιν ανοίγει το σκορ για τον Ηλυσιακό (2-0).

Η πεντάδα του Άρη: Πάσαλιτς, Μποχωρίδης, Πελεκάνος, Τσιάρας, Χαρίσης.

Η πεντάδα του Ηλυσιακού: Αποστολίδης, Μόρισον, Γκάρισον, Παραγυιός, Στόγκλιν.

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Ο Ηλυσιακός έχει τέσσερις νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια.

Επιστρέφει στην 12αδα ο Σωτήρης Καραποστόλου, μετά από έναν μήνα λόγω του τραυματισμού στον πρώτο αγώνα του 2013 με το Περιστέρι.

Εννιά αγώνες σε επίπεδο πρωταθλήματος ΕΣΑΚΕ έχουν δώσει οι δύο ομάδες, εννιά φορές έχει κερδίσει ο Άρης!