NBA: Ισοφάριση με θρίαμβο για Μπακς – Μαγικός Γιάννης (videos)

Παίζοντας ολοκληρωτικό μπάσκετ, οι Μιλγουόκι Μπακς διέλυσαν με 125-91 τους Χοκς εντός έδρας και ισοφάρισαν σε 1-1, τη σειρά των τελικών της Ανατολής.

Stoiximan Master με 10.000€ κάθε μέρα εντελώς δωρεάν* & με μόνο 2 σωστές προβλέψεις! *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις

Μετά την ήττα στο πρώτο παιχνίδι της σειράς, ήταν σχεδόν δεδομένο πως οι Μπακς θα προσπαθήσουν να δώσουν μια ηχηρή απάντηση. Και τα κατάφεραν.

Παίζοντας εντυπωσιακό μπάσκετ, τα «ελάφια» επικράτησαν με 125-91 των Ατλάντα Χοκς στο Μιλγουόκι και έφεραν στα ίσια, τη σειρά στους τλικούς της ανατολικής περιφέρειας στο NBA.

O Γιάννης Αντετοκούνμπο σε μόλις 29 λεπτά και χωρίς να χρησιμοποιηθεί καθόλου στην τέταρτη περίοδο είχε 25 πόντους με 3/4 βολές, 11/15 δίποντα και 0/3 τρίποντα, καθώς επίσης 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και μόλις 1 λάθος.

Από την άλλη, πολύ μακριά από τον καλό του εαυτό ο Τρέι Γιανγκ, έμεινε στους 15 πόντους με 5/8 δίποντα, 1/8 τρίποντα και 2/3 βολές μετρώντας μόλις 3 ασίστ για 9 λάθη σε 28 λεπτά.

Η σειρά μεταφέρεται πλέον για δύο ματς στην Ατλάντα, με το Game 3 να διεξάγεται ξημερώματα της Δευτέρας στις 3:30.