O περίπατος των νεανίδων (72-38) και το επόμενο εμπόδιο με την Καλαμαριά

Οι νεανίδες του Άρη νίκησαν εύκολα τον Αστέρα Ιπποδρομίου με 72-38 στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Όπως ενημέρωσε το τμήμα: “Οι κίτρινες από την αρχή του αγώνα συνέχεια αύξαναν την υπέρ τους διαφορά με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με σκορ 22-4 και το ημίχρονο με σκορ 40-14!

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι κίτρινες διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά πόντων και νίκησαν εύκολα με 72-38!

Ο Βαγγέλης Κουλακιώτης χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες του,μοιράζοντας ισάξια τον χρόνο και δοκίμασε διάφορα σχήματα που ήθελε να δει.

Πρώτες σκόρερ του ΑΡΗ ήταν η Καλλιόπη Γιαννουσίου και η Ρωξάνη Μπουντούκα με 14 πόντους η κάθε μια.

Επόμενος αγώνας για τις νεάνιδες του ΑΡΗ είναι στις 21/2/2017 στις 21:00,εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο, με τον Απόλλων Καλαμαριάς για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Δεκάλεπτα: 22-4, 40-14, 57-30, 72-38

Διαιτητές: Πλατέλλα-Τζιοβανάκης

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Μπερμπέρη, Σικαλίδου 9(1), Γκρίτζαλη 8, Γιαννουσίου 14, Θωμόγλου 2, Νιγδέλη 5, Βαντσιούρη 6(2), Ουζούνη Μάγδα 7(1), Μπουντούκα 14, Κυριακοπούλου 3, Αβρονιδάκη 2, Γράψα Εύα 2.

Αστέρας Ιπποδρομίου(Κυρκούσης): Φιλιώκη, Σαββοπούλου 1, Νάκη, Κουλαρτσά 3, Θωμάρεϊς 8, Δημητρίου 4, Παπαδοπούλου Α. 4, Γιεκτίδη Ε. 16, Γιεκτίδη Φ. 2.”