PRESSARIS-LIVE: Άρης – Βέροια 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φιλικό ματς υπ΄αριθμόν 13 για τον φετινό Άρη, που στη διακοπή του πρωταθλήματος, θα φιλοξενήσει τη Βέροια.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το κεκλεισμένων των θυρών “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν αλλά και μετά τον αγώνα.

87΄Στη θέση του Διούδη, ο Μαντζάρης

84΄Στη θέση του Ιντζίδη, ο Χαριτωνίδης

82΄Γκολ (3-0) για τον Άρη με εξαιρετικό σουτ του Παυλίδη, εκτός μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να καταληγει στο “Γ” της εστίας του Καντιμοίρη

80΄Στη θέση του Τάτου, ο Ντόγος

78΄Γκολ (2-0) για τον Άρη. Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Τάτου, φοβερό φαλτσαριστό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Καντιμοίρη.

70΄Ο Παπαστεριανός στη θέση του Άρτσε

63΄Στη θέση του Μιλούνοβιτς, ο Βουτσιάς

63΄Σουτ του Τάτου, η μπάλα αουτ

62΄Μπαλάφας, Καλί και Σισίνιο εκτός, για να μπουν στον αγώνα Κωνσταντινίδης, Μαραγκός, Μελίσσης

55΄Τετραπλή αλλαγή για τον Άρη. Καπνίδης, Ρόβας, Μπαργκάν και Τσουμάνης στις θέσεις των Ίλιτς, Νέτο, Ραούλ Μπράβο, Αντρέου

55΄Καλό σουτ του Αντρέου, σε κόρνερ ο Καντιμοίρης

16.05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγή ο Άρης…

15.50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 1-0 προηγείται ο Άρης…

40΄Γκολ (1-0) για τον Άρη, με τον Μιλούνοβιτς με απευθείας χτύπηα φάουλ, από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής να ανοίγει το σκορ.

31΄Σουτ του Ίλιτς με το αριστερό, μπλόκαρε ο Λόπεθ

29΄Φαουλ του Νέτο, λίγα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχής, η μπάλα αουτ

26΄Ο Καπετάνος από το κέντρο, προσπάθησε να “κρεμάσει” τον Διούδη, η μπάλα πέρασε λίγα μέτρα αουτ, με τον τερματοφύλακα του Άρη να ελέγχει τη φάση

24΄Το 0-0 παραμένει, χωρίς κάτι ιδιαίτερο από τις δύο ομάδες τα τελευταία λεπτά…

14΄Ωραίο χτύπημα φάουλ του Άρτσε, εξαιρετική επέμβαση σε κόρνερ του Διούδη

10΄Πλασέ του Ίλιτς μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα ελάχιστα αουτ, κόρνερ, καθώς κόντραρε σε πόδι αντίπαλου αμυντικού