PRESSARIS-LIVE: Άρης – Δόξα Δράμας 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ξεπληρώνει ένα τελευταίο… γραμμάτιο! Οι «κιτρινόμαυροι» κάτι… χρωστάνε στους Δραμινούς και στο σημερινό ματς στοχεύουν σε έναν συνδυασμό καλής εμφάνισης και νίκης, προκειμένου να αποχαιρετήσουν την χρονιά (εντός έδρας) με ένα ακόμα «τρίποντο», το 15ο!

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

90+3΄ΓΚΟΛ (2-1) για τον Άρη! Ο Λεωνίδας Κυβελίδης μεπροβολή μέσα από την μικρή περιοχή πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα και λυτρώνει τον Άρη!

89΄Ατομική προσπάθεια του Τάτου και σουτ, η μπάλα λίγο αουτ

88΄Άλλη μία μεγάλη ευκαιρία με τον Καπνίδη αμαρκάριστο να κάνει την προβολή στη σέντρα του Ν΄Λουντούλου, αλλά να στέλνει στην μπάλα αουτ!

87΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Τάτο να δίνει στον Ν΄Λουντούλου, αυτός να πλασάρει από την μικρή περιοχή με τους αμυντικούς της Δόξας να απομακρύνουν πάνω στην γραμμή!

80΄Ο Μουτεσιδης αφήνει την θέση του για τον Αθανασιάδη

78΄Φοβερό σουτ του Τάτου, εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μένκα!

74΄Δύο αλλαγές. Στη θέση του Καλογέρη ο Κυβελίδης για τον Άρη, ενώ για τη Δόξα στο ματς πέρασε ο Δούμπλατζης στη θέση του ΓαΪδαρτζή

71΄Γκολ (1-1) για την Δόξα. Δυνατό σουτ του Μουτεσίδη, τραγικό λάθος του Τζινάρ με την μπάλα να του φεύγει μέσα από τα χέρια και να καταλήγει στα δίχτυα του για την ισοφάριση των φιλοξενούμενων.

65΄Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Κόκε, ο Τάτος

61΄Πρώτη αλλαγή για την Δόξα, Στη θέση του Σπάσιτς ο Παπαζούδης

60΄Πολύ καλό δυνατό σουτ του Ρόβα εκτός μεγάλης περιοχής με υπερένταση σε κόρνερ ο Μένκα

56΄Κίτρινη στον Καλογέρη

55΄ΓΚΟΛ (1-0) για τον Άρη! Γύρισμα του Καπνίδη μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο δοκάρι του Μένκα, ο Πόι πήρε το “ριμπάουντ” και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

18.06 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Γεωργιάδη, ο Βουτσιάς

15.50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, Άρης και Δόξα Δράμας στο… μηδέν

42΄Κόρνερ του Παπαδόπουλου, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, στο πρώτο δοκάρι απομάκρυναν σε νέο κόρνερ οι “κιτρινόμαυροι”

41΄Λάθος απομάκρυνση του Τσουμάνη με το κεφάλι, ο Ντος Σάντος έγινε αποδέκτης της μπάλας, σούταρε με τον Τζινάρ να απομακρύνει σε κόρνερ

33΄Φαλτσαριστό σουτ του Ν΄Λουντούλου, εκτός μεγάλης περιοχής από τα αριστερά, με το δεξί πόδι, η μπάλα αουτ

31΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μαρκόπουλου, εύκολα ο Τζινάρ

16΄Ωραία ατομική προσπάθεια του Πόι, πάσα στον Ν΄Λουντούλου ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Μένκα, που απέκρουσε το δυνατό σουτ του Γάλλου

10΄Μία ακόμα ευκαιρία για τον Άρη! Πρώτη κεφαλιά-γύρισμα του Κόκε, ο Πόι “τρύπωσε”, πήρε την κεφαλιά, αλλα αυτή πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μένκα

Σουτ του Παπαδόπουλου, απομάκρυνε ο Τζινάρ

Συρτή σέντρα του Ν΄Λουντουλου, μπλόκαρε ο Μένκα

Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετική σέντρα του Γεωργιάδη από τα δεξιά, προβολή του Πόι, η μπάλα ελάχιστα αουτ

17.02 Ξεκίνησε το ματς, στη σέντρα ο Άρης…

Άρης: Τζινάρ, Γεωργιάδης (46΄Βουτσιάς), Σαμαράς, Ρόβας, Καλογέρης (74΄Κυβελίδης), Ιντζίδης, Πόι, Ν΄Λουντούλου, Καπνίδης, Κόκε (65΄Τάτος), Τσουμάνης

Στον πάγκο: Ντούνης, Κυβελίδης, Καζναφέρης, Σιδεράκης, Βουτσιάς, Τάτος, Κωνσταντινίδης

Δόξα Δράμας: Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Γκαρακλίδης, Βραμεντσάλης, Μουτεσίδης (80΄Αθανασιάδης), Γαϊδαρτζής (74΄Δούμπλατζης), Παπαδόπουλος Μ., Μαρκόπουλος, Ντος Σάντος, Σπάσιτς (61΄Παπαζούδης)

Στον πάγκο: Mπάμπουρας, Κονταξής, Αθανασιάδης, Πετρόπουλος, Παπαζούδης, Μπόσκος, Δούμπλατζης

Διαιτητής: Δ. Δραγάτης (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Θ. Δέλλιος (Πέλλας) – Μίσκος Β. (Πέλλας)