PRESSARIS-LIVE: Άρης – Εορδαϊκός 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Με θετικό αποτέλεσμα σήμερα κόντρα στον Εορδαϊκό, ο Άρης«σφραγίζει» από τώρα την πρώτη θέση του ομίλου και την ταυτόχρονη αγωνιστική άνοδο στη Φούτμπολ Λιγκ. Μόλις ένα βαθμό χρειάζεται η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου για να αφήσει μια για πάντα πίσω της τον «Γολγοθά» της Γ΄Εθνικής, παρότι θα απομείνουν πέντε ακόμα -διαδικαστικού χαρακτήρα- ματς.

To PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

53΄Πολύ καλό σουτ του Τάτου, η μπάλα λίγο αουτ από το δεξί δοκάρι του Εορδαϊκού

48΄Ωραία προσπάθεια του Ντούνη και σουτ εκτός μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνά ελάχιστα αουτ

15. 08 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Ρόβα, ο Καζναφέρης

16.50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 3-1 ο Άρης…

45΄ΓΚΟΛ (3-1) για τον Άρη! Ο Τσουμάνης κέρδισε πέναλτι με τον Καπνίδη να σκοράρει από τα έντεκα βήματα και να φτάνει τα 17 φετινά γκολ!

40΄Κοντά στο 3-1 ο Άρης με το πλασέ του Ντούνη να καταλήγει σε κόρνερ

39΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Εορδαϊκό να ισοφαρίσει με τον Γιόνδη, να αστοχεί από την μικρή περιοχή

24΄Ωραία προσπάθεια του Ντούνη, το πλασέ όμως ήταν αδύναμο με τον Χρυσοστομίδη να μπλοκάρει

22΄ΓΚΟΛ (2-1) για τον Άρη! Εξαιρετική σέντρα του Γεωργιάδη, στόπαρε την μπάλα ο Τάτος και με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι πετυχαίνει την ολική ανατροπή για τον Άρη!

18΄ Εξαιτερικό σουτ του Τάτου, η μπάλα ελάχιστα αουτ, βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων του Εορδαϊκού

14΄ΓΚΟΛ (1-1) για τον Άρη! Άμεση απάντηση με τον Πασχάλη Μελισσά με κεφαλιά να ισοφαρίζει μετά από κόρνερ του Τάτου!

11΄Γκολ (0-1) για τον Εορδαϊκό. Δυνατό σουτ του Χαραλαμπίδη, λάθος του Τζινάρ, που βρήκε την μπάλα αλλα δεν μπόρεσε να την απομακρύνει με αυτή να καταλήγει στα δίχτυα του

Καλή επιθετική προσπάθεια για τον Άρη, με το σουτ του Τσουμάνη να καταλήγει σε κόρνερ