PRESSARIS-LIVE: Άρης – Κέρκυρα 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Tην αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών του, απέναντι σε μία ομάδα επιπέδου Σoύπερ Λίγκ θέλει να “τεστάρει” ο Νίκος Αναστόπουλος, με τους “κιτρινόμαυρους” να αντιμετωπίζουν την Κέρκυρα στο πρώτο φετινό ματς μπροστά στο κοινό τους.

Και το πρωτάθλημα της Σέριε Α στην Ιταλία είναι εδώ. Τα μεγαθήρια της γειτονικής χώρας παίζουν… μπάλα στο foxbet.gr. Μπείτε και διαβάστε τις αναλύσεις από τα ματς της πρεμιέρας και φυσικά τα καλύτερα και ισχυρότερα στατιστικά

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, το ρεπορτάζ πριν αλλά και μετά τη φιλική αναμέτρηση. Μείνετε συντονισμένοι…

20.58 Τέλος της αναμέτρησης..

87΄Ωραία προσπάθεια και σουτ του Βουτσιά, η μπάλα κόντραρε και δεν ανησύχησε τον γκολκίπερ της Κέρκυρας

85΄Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Οι Ντόγος και Βουτσιάς, στις θέσεις των Τσουμάνη και Ίλιτς

84΄Ωραία προσπάθεια και σουτ του Τάτου, μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης

82΄Σουτ του Χιντζίδη εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος

78΄Γκολ (2-1) για τον Άρη! Σέντρα του Μπούρμπου, η μπάλα φτάνει στον Μιλούνοβιτς που σουτάρει με τον Νέτο να μπαίνει στην τροχιά της μπάλας να βάζει την προβολή και να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα!

76΄Δοκάρι για την Κέρκυρα με τον Γεωργίου, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να σκάσει λίγο πριν την γραμμή της εστίας

72΄Στη θέση του Διούδη, ο οποίος αποθεώνεται, ο Αναγνωστόπουλος

71΄Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη, περασε ανεκμετάλλευτο

66΄Στη θέση του Ντούνη, ο Μπάμπης Παυλίδης

65΄Εξαιρετικό δυνατό σουτ του Τσουμάνη εκτός μεγάλης περιοχής, μη διπλή προσπάθεια και υπερένταση απομάκρυνε ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας. Βρίσκει ρυθμο Άρης.

61΄Γκολ (1-1) για τον Άρη! Ο Νέτο πήρε την μπάλα εκτός μεγάλης περιοχής, πήρε τα βήματα, σούταρε με δύναμη κι έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία χαμηλά της εστίας της Κέρκυρας

54΄Σουτ του Σιόντη, μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης

50΄Πλασέ του Ιντζίδη από την μικρή περιοχή, αδύναμο η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Κέρκυρας

20.10 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Στις θέσεις των Ανάκογλου και Καπνίδη, οι Νέτο και Μιλούνοβιτς

19.55 Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

40΄Σουτ του Κόντου, η μπάλα πέρασε σε κόρνερ. Μία ακόμα καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα

41΄Προσπάθεια του Ροζάριο από τα αριστερά, πλάσαρε εύστοχα τον Διούδη και άνοιξε το σκορ για την Κέρκυρα

39΄Εξαιρετική έμπνευση του Καπνίδη, σχεδόν από τον κεντρο θέλησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, δύσκολα απομάκρυνε σε κόρνερ ο Κουτζιαβασίλης

19.40 Μικρή διακοπή για να πιουν νερό οι παίκτες

29΄ Μία προσπάθεια και ένα σουτ του Τάτου, απομακρύνθηκε απο τους αμυντικούς της Κέρκυρας

17΄Τριπλή ευκαιρία για τον Άρη. Τακουνάκι του Καπνίδη, απομακρύνθηκε στην γραμμή και εν συνεχεία Ίλιτς και Ανάκογλου δεν μπόρεσαν αμφότεροι να στείλουν την μπάλα στα διχτυα.

13΄Δυνατό σουτ του αφύλακτου Επστάϊν από τα αριστερά, εξαιρετική επέμβαση σε κόρνερ του Διούδη

11΄Σέντρα του Γκόμεζ, έβαλε την προβολή ο Ροζάριο, δεν πρόλαβε την μπάλα, πέρασε ο κίνδυνος για τον Άρη

10΄ Γύρισμα του Μπούρμπου από τα δεξιά, στην κίνηση το πλασέ του Ντούνη, η μπάλα πέρασε ψηλά από την εστία της Κέρκυρας