PRESSARIS LIVE: Αγροτικός Αστέρας – Άρης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Για ένα και μόνο αποτέλεσμα, αυτό της νίκης, αγωνίζεται σήμερα στον Εύοσμο κόντρα στον τοπικό Αγροτικό Αστέρα ο Άρης, για τoν εξ΄αναβολής αγώνα της 10ης αγωνιστική του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Δ. Κοντικάκης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

16.49 Τέλος της αναμέτρησης, ούτε τώρα τα κατάφερε ο Άρης, 1-1 με τον Αγροτικό να ισοφαρίζει στο 85΄…

68΄Κίτρινη στον Γκέσιο

66′ Καλή προσπάθεια και σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα λίγο αουτ

64΄Πρώτη αλλαγή και για τον Άρη, με τον Νέτο στη θέση του Μιλούνοβιτς

63΄Στη θέση του Μέρντοβιτς, ο Πάτο

63΄Σουτ με το αριστερό του Μπαργκάν, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Γιακουμής

52΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ (0-1) για τον Άρη! Απίστευτο γκολ του Ίλιτς, που από τη γραμμή του αουτ, σούταρε με τη μπάλα να παίρνει ψιλοκρεμαστή τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα του Γιακουμή! Τρομερό γκολ του Σέρβου!

50΄Συνεχίζει κανονικά ο Ταυλαρίδης

47΄Μικρή διακοπή έπεσε άτσαλα στο έδαφος ο Ταυλαρίδης

16.00 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

15.46 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, το 0-0 παραμένει με τον Άρη να υπερέχει του Αγροτικού Αστέρα, αλλά να μην έχει ακόμα βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα

44΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη με τον Ίλιτς να σουτάρει εντός περιοχής και να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα αουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιακουμή

40΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Ίλιτς από τα δεξιά να πλασάρει και τους αμυντικούς του Αγροτικού να βάζουν την κόντρα και να απομακρύνουν

37΄Ένα σουτ του Μπαργκάν η μπάλα μακριά αουτ

36΄Αρχίζει να πιέζει ο Άρης

29΄Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία λεπτά με τον Άρη να ψάχνει διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία

18΄Καλή σέντρα του Μιλούνοβιτς δεν μπόρεσε ο Μπαργάν να πάρει την κεφαλιά

11΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με την κεφαλιά του Τάτου από εξαιρετική θέση, να μπλοκάρει ο Γιακουμής!