PRESSARIS – LIVE: ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ 76-77 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης κόντρα στα προβλήματα τραυματισμών, την κούραση και το άδειο Αλεξάνδρειο είναι έτοιμος να ισοφαρίσει τη σειρά των μικρών τελικών και να τη στείλει σε πέμπτο παιχνίδι το Σάββατο. Το PRESSARIS βρίσκεται στο Αλεξάνδρειο και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ μετά το τέλος του. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ 76-77

40′ Άστοχο τρίποντο του Ριντ και τέλος…

40′ (4,2”) Ο Όντουμ με λέι απ κάνει το 76-77. Τάιμ άουτ από τον Πρίφτη.

40′ (28”) Λάθος του Τσιάρα (ίσως να ήταν φάουλ) και ο Τζαφλέρης χρεώνει με αντιαθλητικό τον Ριντ. Βολές για τον Όντουμ και 76-75.

40′ (34”) Πέμπτο φάουλ για τον Τόμας, βολές για τον Μαργαρίτη και 76-74.

40′ (41”) Τρίποντο από τον Τόμας και 76-73!

40′ (59”) Βολές για τον Όντουμ, 1/2 και 73-73.

40′ (59”) Τεχνική ποινή σε Πρίφτη και Μαρκόπουλο. Είναι η δεύτερη του τεχνικού του ΠΑΟΚ που αποβάλλεται.

39′ (1.02) Άστοχο τρίποντο από τον Τόμας.

39′ (1.18) Βήματα από τον Κάρτερ…

39′ (1.52) Φάουλ στον Τσιάρα, δίνεται βήματα από τους διαιτητές!

38′ (2.03) Ανακαλύπτει φάουλ του Τόμας στον Μαργαρίτη ο Αναστόπουλος. Στις βολές ο Μαργαρίτης, 0/2 αλλά ο Καρακατσούνης δίνει φάουλ στον Τσιάρα πάνω στον Λάννγκφορντ! Ο Αμερικανός μειώνει σε 73-72.

38′ Ο Ριντ στον αιφνιδιασμό κάνει το 73-70! Αυτά που κάνει ο Άρης κόντρα σε όλους δεν γίνονται!!!

37′ Ο Βεζένκοφ σκοράρει στον αιφνιδιασμό και 71-70!

37′ Βολές για τον Βεζένκοφ από φάουλ του Κάρτερ, ο Άρης μειώνει σε 69-70.

37′ Είναι απίστευτη η θέληση των παικτών του Άρη να κερδίσουν… Παλεύουν για κάθε μπάλα και οι μισοί που παίζουν είναι τραυματίες!

36′ Βολές για τον Ριντ, 1/2 και 67-70.

35′ Χτύπησε ο Πάσαλιτς στο δεξί πόδι… Αλλαγή και στη θέση του ο Ριντ. Ο Άρης έχει χάσει από το α’ μέρος και τον Σίμτσακ!

35′ Τρίποντο από τον Τσιάρα και 66-70.

Συνεχόμενα λάθη από τους παίκτες του Άρη στην επίθεση και νέο τάιμ άουτ από τον Πρίφτη.

34′ Ο Κάρτερ κάνει το 63-70.

32′ Καλάθι και φάουλ του Τόμας, δίνεται απλό φάουλ από τον Αναστόπουλο…

32′ Τρίποντο του Μπρέμερ (63-68).

32′ Ο Τζαφλέρης εφευρίσκει το 5ο φάουλ του Χαρίση!

31′ Τρίποντο του Δέδα (63-65).

31′ Ο Τόμας με μακρινή πάσα βρίσκει τον Βεζένκοφ και 63-62.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ 61-62

30′ Ο Λάνγκφορντ σκοράρει (61-62).

30′ Τρίποντο του Ριντ και 61-60!

29′ Βολές για τον Ριντ, 1/2 και 58-60.

28′ Ο Κάρτερ κάνει το 57-60.

28′ Καλάθι και φάουλ από τον Μαργαρίτη και 57-58. Τέταρτο φάουλ του Χαρίση.

27′ Βολές για τον Μούρτο, το σκορ γίνεται 57-56.

26′ Ο Κάρτερ σκοράρει (55-56).

25′ Τρίποντο του Λάνγκφορντ (55-54).

25′ Ο Νέιμικ σκοράρει από την κορυφή (55-51).

24′ Τρίποντο από τον Δέδα (53-51).

24′ Τρίποντο από τον Τσιάρα και 53-48! Τάιμ άουτ από τον Μαρκόπουλο…

23′ Βολές για τον Χαρίση, το σκορ γίνεται 50-48.

23′ Ο Χαρίσης δίνει λύσεις, ο Άρης μπροστά με 49-48.

21′ Καλάθι και φάουλ από τον Χαρίση και 47-48.

21′ Τρίποντο από τον Λάνγκφορντ (44-48).

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ 44-45

20′ Μειώνει ο Βεζένκοφ (44-45).

20′ Νέες βολές για τον ΠΑΟΚ, ο Μαργαρίτης κάνει το 42-45. Τρίτο φάουλ και τον Βεζένκοφ…

19′ Βολές για τον Μπρέμερ, οι διαιτητές έχουν… ξεσαλώσει, σφυρίζουν φάουλ την παραμικρή επαφή για τους παίκτες του Άρη… Το σκορ γίνεται 42-44.

19′ Ισοφαρίζει ο Κάρτερ (42-42).

19′ Μειώνει ο Μαργαρίτης (42-40).

17′ Τρίποντο από τον Ριντ και 42-38!

17′ 2/2 βολές για τον Κάρτερ και 39-38.

Τάιμ άουτ από τον Πρίφτη, 14-7 τα φάουλ κατά του Άρη…

17′ Σκοράρει ο Λάνγκφορντ και πάλι (39-36).

16′ Τρίποντο από τον Λάνγκφορντ (39-34).

15′ Ο Βεζένκοφ κάνει το 39-31!

15′ Στο παιχνίδι ο Νέιμικ, τρίτο φάουλ από τον Χαρίση…

15′ Τεχνική ποινή στον Μαρκόπουλο και δεύτερη τεχνική ποινή στον πάγκο για διαμαρτυρία του Σταυρόπουλου… Βολές για τον Πάσαλιτς, 2/2 και 37-31.

14′ Ο Μπρέμερ κάνει το 35-31.

14′ Ο Χαρίσης από μέση απόσταση εκτελεί για το 35-28.

14′ Βολές για τον Λάνγκφορντ, 1/2 και 33-28.

13′ Σκοράρει ο Μούρτος και 33-27! Ο Άρης ανταποκρίνεται επαρκώς στην άμυνα ζώνης του ΠΑΟΚ στις δύο τελευταίες φάσεις.

12′ Τρίποντο του Βεζένκοφ και 31-27!

12′ Τρίποντο από τον Όντουμ (28-27).

12′ Βολές για τον Χαρίση, 1/2 και 28-24.

11′ Τρίποντο του Μούρτου και 27-24.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ 24-24

10′ Τρίτο φάουλ του Ριντ, βολές για τον Όντουμ και 24-24.

10′ Τρίποντο από τον Τόμας και 24-22. Στους 11π. ο Αμερικανός…

10′ Τρίποντο του Σαλούστρου (21-22).

9′ Εξαιρετική ασίστ του Τόμας στον Τσιάρα και 21-19.

9′ Βολές για τον Όντουμ (2ο του Ριντ), 1/2 και 19-19.

9′ Ο Σίμτσακ από ασίστ του Μούρτου κάνει το 19-18.

8΄Βολές για τον Κάρτερ και 17-18.

8′ Μειώνει ο Λάνγκφορντ (17-16).

7′ Ο Τόμας κάνει το 17-14.

7′ Βολές για τον Χαριτόπουλο, 1/2 και 15-14.

Ο Νίκος Λάσκαρης παρακολουθεί τον αγώνα από τις πολυθρόνες απέναντι από τους πάγκους, μαζί με τον Λευτέρη Αρβανίτη.

6′ Ο Σαλούστρος κάνει το 15-13.

6′ Ο Μούρτος σκοράρει με λέι απ (15-11).

6′ Ο Όντουμ κάνει το 13-11.

6′ Ο Λάνγκφορντ μειώνει (13-9).

5′ Τρίποντο από τον Τόμας και 13-7.

4′ Ο Λάνγκφορντ μειώνει (10-7).

4′ Καλάθι και φάουλ από τον Τόμας, 10-5 μπροστά ο Άρης.

4′ Ο Βεζένκοφ κάνει το 7-5 από τα πλάγια…

4′ Ο Κάρτερ ισοφαρίζει (5-5).

3′ Τρίποντο από τον Πάσαλιτς (5-3).

2′ Μειώνει ο Μούρτος (2-3).

1′ Τρίποντο του Όντουμ (0-3).

Η πεντάδα του Άρη: Τόμας, Πάσαλιτς, Μούρτος, Βεζένκοφ, Χαρίσης.

Η πεντάδα του ΠΑΟΚ: Όντουμ, Κάρτερ, Σαλούστρος, Μαργαρίτης, Λάνγκφορντ.

Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Ο Νίκος Λάσκαρης είναι στο γήπεδο. Μετά τον αγώνα θα ακολουθήσει νέα σύσκεψη… Οι συζητήσεις θα συνεχιστούν με στόχο την οριστική συμφωνία.

Η 12αδα του Άρη: Πάσαλιτς, Τσιάρας, Δήμας, Ριντ, Τόμας, Πουλιανίτης, Χαρίσης, Βεζένκοφ, Νέιμικ, Μούρτος, Σίμτσακ, Φλιώνης.

Η 12αδα του ΠΑΟΚ: Μπρέμερ, Λάνγκφορντ, Λιάπης, Κάρτερ, Τσόχλας, Δέδας, Μαργαρίτης, Κώττας, Όντουμ, Χαριτόπουλος, Σαλούστρος, Χονδρογιάννης.

Είναι σε εξέλιξη σύσκεψη των διοικούντων με την πλευρά Λάσκαρη για το πολύ σημαντικό θέμα της απόκτησης του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών από τον Έλληνα τραπεζίτη.

Ανυπόφορη ζέστη στο Παλέ μέχρι και πριν από λίγο, δεν είχαν ανοίξει τα κλιματιστικά…

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν βγει στο παρκέ για τα πρώτα σουτ.

Η αποστολή του ΠΑΟΚ έφτασε στο γήπεδο χωρίς προβλήματα.