Super League 2: Ο Ηρακλής νίκησε με 3-0 τον ΠΑΟΚ Β (video)

Στην τρίτη θέση της κατάταξης του Α΄ ομίλου ανέβηκε ο ΠΟΤ Ηρακλής, μετά την επικράτησή του με 3-0 στο τοπικό ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ Β΄, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Super League 2.

Πρωταγωνιστής του «Γηραιού» ήταν ο Αλεξιτς, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (ένα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ένα στο 76΄), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τομάς στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 27ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

15. Απόλλων Λάρισας 4

* Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.
* Αφαιρούνται επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.
* Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας από το πρωτάθλημα Super League 2 2022-2023 στις 15/03/2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.
* Αφαιρείται ένας (-1) βαθμός από τη Νίκη Βόλου με απόφαση του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου για τον αγώνα της με την ΑΕ Λάρισα, στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 18η αγωνιστική.