Νίκη επί του Ηρακλή στο χάντμπολ

Στον εξ αναβολής, λόγω των εθνικών εκλογών, αγώνα της 15ης αγωνιστικής της Α2 ανδρών, ο Άρης επικράτησε στο γήπεδο της Μίκρας με 27-25 του Ηρακλή.

Τι λέει το ένστικτό σου για τον μεγάλο τελικό Μπάγερν – Τσέλσι; Πόνταρε στην expekt.com, με Bonus εγγραφής 125 €!

Ο αγώνας είχε όλα τα στοιχεία του ντέρμπι μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Οι κίτρινοι μπήκαν νευρικά στο παιχνίδι και βρέθηκαν στο 17’ πίσω με 5-9. Με ένα σερί όμως 7-0 μέχρι το 25’ προηγήθηκαν με 12-9, για να λήξει τελικά το ημίχρονο ισόπαλο με 13-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο το συγκρότημα του Ευθύμη Πιπελίδη βελτίωσε σημαντικά την αμυντική του λειτουργία αλλά δεν κατόρθωσε να δημιουργήσει διαφορά ασφαλείας στο σκόρ, έχοντας όμως ψυχραιμία και αποφασιστικότητα στα τελευταία λεπτά επικράτησε τελικά με 27-25.

Το σημαντικό για τους ανθρώπους του τμήματος είναι ότι η ομάδα παρά τις ελλείψεις της και τα προβλήματα τραυματισμών,  που αντιμετωπίζει το τελευταίο διάστημα, πέτυχε μια ακόμα σημαντική νίκη (11η στο πρωτάθλημα) που την διατήρησε στην 3η θέση του βορείου ομίλου της Α2 κατηγορίας.

Τα δεκάλεπτα: 4-4, 7-9, 13-13, 20-19, 22-22, 27-25.

Διαιτητές: Θεοδοσίου – Χαρίτσος

Δίλεπτα: 3 – 0

Πέναλτι: 3/5 – 2/3

Άρης (Πιπελίδης): Λαγούδης, Ε. Μπαϊρλής, Ράμμος 4, Αλμπάνης 2, Σιπόπουλος 4,   Σ. Μπαϊρλής 1, Μίμης, Κίτσος 3, Τζίτζιος 2, Καράγγελος 9, Δελλής, Νικολάου 2.