Ανώτερος ο Άρης, κέρδισε και τη ΧΑΝΘ (76-63) για το 3Χ3 στο εφηβικό

Ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή του στην τρίτη περίοδο ο Άρης επικράτησε της ΧΑΝΘ 76-63, κάνοντας έτσι το 3Χ3 στο εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Αναφέρει ο ΑΣ Άρης για το παιχνίδι: «Ο ΑΡΗΣ ήταν ο νικητής του ντέρμπι με τη ΧΑΝΘ για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΘ. Η ομάδα μας κέρδισε με 76-63 και έκανε το «3 στα 3» στο πρωτάθλημα, παραμένοντας αήττητη.

Σε έναν αγώνα που είχε αρκετό κόσμο και ήταν πραγματικό ντέρμπι, οι «κιτρινόμαυροι» Έφηβοι έκαναν ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, όπου με επιμέρους σκορ 29-13, πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και έφτασαν στη νίκη».

Δεκάλεπτα: 12-12, 29-31, 58-44, 76-63.

Άρης (Παπαδημητρίου Αχ.): Ζεϊμπέκης Α. 1, Γκουζαμανίδης Θ. 8, Ανδρέου Α. 21 (1), Νετζήπογλου Ο. 29 (3), Καλαϊτζάκης Α. 6 (1), Παγώνης Α. 6, Δρουμαλιάς Κ. 5 (1), Χασάπης Α., Χρυσανθάκης Θ., Βουρτζούμης Α., Λαμπρόπουλος Κ., Σκουλαριώτης Θ.